مرکز ارائه خدمات انرژی های تجدیدپذیر راه اندازی شد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا صالحی، رئیس هیات مدیره انجمن سازندگان و تأمین‌کنندگان کالا و خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر (ساتکا) در مراسم افتتاح مرکز خدمات انرژی‌های تجدیدپذیر، اظهار داشت: مراجعین به مرکز خدمات، صنایع متقاضی احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر (خورشیدی) و همچنین مشترکان خانگی هستند؛ همیشه این نیاز احساس می‌شد که متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر نیازمند مشاوره حضوری و اختصاصی از طرف بخش خصوصی و نیز ارگان‌های مرتبط در یک محل متمرکز هستند.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی این مرکز، مشاوره حضوری و تخصصی به متقاضیان احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر است؛ بدین ترتیب که به متقاضیان از قبل وقتی اختصاص داده می‌شود، تا در آن زمان مشخص شده در محل حاضر شده و به بخش پنجره واحد ارگان‌ها، بخش ارائه و بخش نمایشگاه دائمی مراجعه کنند.

رئیس هیات مدیره انجمن ساتکا خاطرنشان کرد: در مرکز خدمات، بخش پنجره واحد ارگان‌ها وجود دارد. در این بخش نمایندگان ارگان‌های مرتبط با نیروگاه‌های تجدیدپذیر شامل شرکت‌های توزیع برق، برق منطقه‌ای، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا)، بورس انرژی، شرکت شهرک‌های صنعتی و سایر ارگان‌ها حضور دارند؛ بنابراین مراجعین به مرکز می‌توانند پرسش‌های خود را با نمایندگان ارگان‌ها در میان بگذارند.

وی ادامه داد: مرکز خدمات دارای بخش نمایشگاه دائم است که در این نمایشگاه، محصولات و تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر قرار دارد و شرکت‌های فعال در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر پاسخگوی سؤالات مراجعین هستند و مشاوره‌های لازم را به صنایع ارائه می‌دهند.

صالحی خاطرنشان کرد: در مرکز خدمات سالنی برای ارائه مطالب به مراجعین وجود دارد. در این بخش قوانین و مقررات، موارد فنی و اقتصادی مرتبط با احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر به مراجعین توضیح داده می‌شود.

رئیس هیات مدیره ساتکا با بیان اینکه “باتوجه‌به تصویب قوانینی مانند ماده 16 قانون جهش تولید دانش‌بنیان مبنی بر الزام صنایع با دیماند بیشتر از یک مگاوات به تأمین 1 تا 5 درصد از برق مصرفی خود از انرژی‌های تجدیدپذیر، استقبال صنایع بزرگ برای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر زیاد شده است”، گفت: صنایع سؤالات بسیاری دارند که می‌باید پاسخ داده شود؛ از اینرو ضمن برگزاری سری سمینارهایی در استان‌های کشور، تصمیم گرفتیم که یک مرکز خدمات نیز راه‌اندازی شود تا صنایع بتوانند به‌صورت حضوری مراجعه و سؤالات خود را در میان بگذراند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3035545