مشکل تأمین ارز واردات خودرو رفع شد/ ورود 350 دستگاه چانگان به کشور تا 3 روز آینده- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

مجری طرح واردات خودرو ادامه داد: 800 خودروی چانگان دیگر نیز در  دو هفته آینده به کشور وارد می‌شود همچنین خودروی النترای هیوندا نیز در آینده بسیار نزدیک اقدامات مربوط به ترخیص آن انجام می‌شود، همچنین خودروهای دیگری نیز در صف ترخیص هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهدی ضیغمی معاون سازمان توسعه تجارت و مجری طرح واردات خودرو امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تصویب طرح دوفوریتی مجلس برای  واردات شرایط واردات تسهیل شد و تا سه روز آینده 350 خودروی چانگان دیگر ترخیص می‌شود.

وی افزود: چانگانی که وارد شد همه استانداردهای لازم را دارد اما برای تسریع در واردات، خودروهای سفارش حوزه خلیج فارس را وارد کردیم که روی کمربند عقب این خودروها ای‌مارک هک نشده بود؛ به همین منظور اداره استاندارد اعلام کرد بابت این موضوع نمی‌تواند اجازه ترخیص دهد به همین منظور تقریباً یک ماه زمان برد تا این مشکل رفع شود.

وی تصریح کرد: مشکلات مربوط به فرآیند خودرو رفع شده است و شرایط واردات خودرو تسهیل می‌شود.

دلایل تأخیر واردات خودرو

وی افزود: مشکل اصلی ما قوانین استاندارد و گمرک بود که البته آن هم به‌دلیل قوانین بالادستی مشکل ایجاد کرده بود.

وی در مورد تأمین ارز خودروهای وارداتی ابراز کرد با تلاش بانک مرکزی و وزارت صمت مشکل تعیین منشأ ارز خودرو حل شده است؛ وزارت صمت با مدل‌های مختلف منابع ارزی در خارج از کشور پیدا کرد که کار دشواری بود.

وی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت در امر واردات تنهاست و بار دستگاه‌های ذی‌ربط دیگر را نیز به‌دوش می‌کشد.

ضیغمی گفت: کارهای مربوط به قیمت‌گذاری این خودروها از سوی سازمان حمایت در حال انجام است و پس از آن فرایند تحویل آغاز می‌شود.

انتهای پیام/+


منبع: https://tn.ai/2889137

عذرخواهی از مردم به‌خاطر تأخیر در واردات خودرو

وی تأکید کرد: قیمت و سود ثابتی برای خودروهای خارجی در نظر گرفته شده است بنابراین فرایند قیمت‌گذاری باید به‌صورت دقیق و جزئی بررسی شود. ظرف یکی دو روز آینده قیمت‌گذاری خودروها نیز اعلام می‌شود.

مجری طرح واردات خودروی وزارت صمت گفت: وزارت صنعت برای واردات خودرو در حال تلاش است اما بابت تأخیرهای پیش‌آمده از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

مشکل تأمین ارز واردات خودرو رفع شد

ضیغمی گفت: با توجه به اینکه مسیر واردات خودرو حل شده است امسال امیدواریم که فقط 100 هزار خودروی چانگان وارد شود.