مصرف دهان شویه برای دندان ها مفید است؟ + طرز تهیه نمونه خانگی

با این همه خطرات، هنوز امیدوار هستید که آن ها واقعا باعث کاهش جمعیت باکتری های بد دهان شوند، درست است؟ متاسفانه، این دقیقا برعکس آن چیزی است که اتفاق می افتد.

همان طور که در مزایای روغن کشی اشاره کردم، بقراط گفته که “همه بیماری ها از روده شروع می شوند”، اما ما معمولا به جایی که روده از آن جا شروع می شود فکر نمی کنیم – روده. همان طور که Cass Nelson – Dooley، اتنوفارماکلوژیست، در این مصاحبه اظهار می کند:

در حقیقت گزینه های مختلفی برای حمایت از سلامت دهان و دندان به طور طبیعی وجود دارد. روغن کشی یک عمل باستانی است که شامل چرخاندن یک روغن – اغلب روغن کنجد یا روغن نارگیل – در دهان به مدت پنج تا بیست دقیقه است.

مطالعات نشان داده است که روغن ضروری نعناع مانع از رشد باکتری های بیماری زا در دهان می شود، اما برخلاف رویکرد “زمین سوخته” در یک مطالعه آزمایشگاهی با بررسی طیف گسترده ای از آنتی بیوتیک ها روی روغن ضروری نعناع، نشان داده شد که این روغن باعث مهار باکتری های بیماری زا بدون تاثیر منفی روی باکتری های مفید می شود.

رنگ ها – دهانشویه ها معمولا حاوی رنگ های مصنوعی مانند Green # 3 هستند که با سرطان مثانه مرتبط می باشند.

مشکل # 2 با دهانشویه خریداری شده از فروشگاه: اثر بازگشتی

تنتور هیدروسل و ریشه شیرین بیان یا تنتور استویا را با هم ترکیب کرده و درون یک بطری شیشه ای تمیز بریزید.

با این حال، اگر بعد 20 دقیقه چرخاندن روغن در دهان، باز هم احساس تعهد زیادی داشتید و هنوز هم فکر می کنید که میکروبیوم دهان شما نامتوازن است، استفاده از یک دهانشویه خانگی که شامل هیدروسول ها، روغن های ضروری یا آب نمک است، ممکن است بهترین گزینه باشد. 

دهانشویه خانگی طبیعی با تاثیر باورنکردنی

1-دهانشویه خانگی با هیدروسل نعناع

دهانشویه های معمولی می توانند چیزی به نام اثر بازگشتی ایجاد کنند، که اساسا به این معنی است که آن ها لایه محافظ مخاط را از لثه ها جدا کرده و لثه ها را در برابر عفونت آسیب پذیرتر می کنند. به گفته دکتر Joe Bulger , DDS، “این گونه اتفاق می افتد … پس از جدا شدن لایه محافظ مخاط، باکتری های باقیمانده می توانند راحت تر به بافت های در معرض نفوذ کنند. این بدان معناست که میکروب هایی که در مقابل دهانشویه زنده می مانند، قادر به حمله شدید به بافت های بدن هستند زیرا اکنون لایه دفاعی شما از بین رفته است. ”

پارابن – متیل پارابن اغلب به عنوان ماده نگهدارنده در دهانشویه استفاده می شود. به گفته کار گروه محیط زیست شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد که این ماده شیمیایی تعادل طبیعی هورمون های ما را مختل می کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، این روزها می دانیم که اکثر باکتری هایی که با آن ها زندگی می کنیم مفید یا خنثی هستند و تنها درصد کمی از آن ها بیماری زا هستند.

“اگر به دستگاه گوارش تحت عنوان یک رودخانه فکر کنیم، آن گاه دهان سرچشمه و منبع آن رودخانه است. این مرحله برای هر آن چه بعد از آن در دستگاه گوارش و در کل بدن ایجاد می شود، تعیین کننده است. “

بله، انواع خاصی از باکتری های دهانی در واقع ممکن است به تقویت دندان ها کمک کرده و از سلامت گوش/ حلق/ بینی حمایت کنند.

چرا سلامتی دهانی خوب برای سلامتی روده ضروری است؟

شما احتمالا از این که محصولی مطابق ادعاهای خود عمل نکند شوکه نمی شوید – مثلا زمانی Kellogg گفت خوردن گندمک های کوچک یخ زده “از نظر بالینی نشان داده است که تقریبا 20 درصد مصونیت را بهبود می بخشد” و Rice Krispies یا برنجک کریسپی”امروزه به حمایت از ایمنی فرزند شما کمک می کند “- اما در مورد کالایی که در واقع بر خلاف آن چه تبلیغ می شود عمل می کند چه؟

نصف قاشق چای خوری تنتور برگ کامل استویا

کلرهگزیدین – در یک مطالعه مشخص شد که این ترکیب ضد باکتریایی موجب از بین بردن میکروب های مفیدی می شود که به انبساط رگ های خونی کمک می کنند. وقتی دو بار در روز استفاده شود، فشار خون به طور قابل توجهی افزایش می یابد. استفاده طولانی مدت از کلرهگزیدین هم چنین باعث ایجاد لکه روی دندان ها می شود زیرا این ماده شیمیایی با تانن موجود در مواد غذایی یا نوشیدنی هایی مانند قهوه، شراب قرمز، زغال اخته و شکلات واکنش نشان می دهد.

1 پیمانه هیدروسل نعناع

مواد سازنده

این گونه شستشوی دهان روشی نیست که ما به آن عادت کرده باشیم، اما اعتقاد بر این است که با شکستن پلاک از سلامت میکروبیوم دهان پشتیبانی می کند، و مانع از رشد استرپتوکوک موتانس – باکتری تولید کننده اسید می شود که یکی از دلایل اصلی پوسیدگی دندان است – و به طور کلی باعث حفظ سلامت لثه ها می شود.

دهانشویه

برخلاف روغن نعناع که یکی از روغن های ضروری است و برای استفاده کودکان مناسب نیست، هیدروسل نعناع به اندازه کافی ملایم است و می تواند برای کودکان استفاده شود. اگر با آن ها آشنا نیستید، هیدروسل ها آب های معطر باقیمانده بعد از استخراج روغن ضروری از گیاهان هستند.

الکل – بسیاری از دهانشویه ها حاوی غلظت بالایی از الکل هستند که می تواند لایه محافظ مخاط ما را خشک کرده و آن را از بین ببرند. تحقیقات نشان می دهد که استفاده مکرر از دهانشویه های حاوی الکل ممکن است خطر ابتلا به سرطان دهان را چهار تا پنج برابر افزایش دهد.

تری کلوزان- اگرچه استفاده از آن در صابون ها ممنوع است، اما تری کلوزان هنوز هم در خمیر دندان و دهانشویه ها استفاده می شود. شواهد نشان می دهد که این امر با پیام رسانی هورمونی تداخل دارد و در واقع افرادی را که با بیماری مزمن درگیر هستند بیمارتر می کند. یک مطالعه دیگر روی گورخر ماهی نشان داد که قرار گرفتن در معرض تری کلوزان” با سرعت بازسازی میکروبیوم ها مرتبط است.”

این همان چیزی است که برخی کارشناسان معتقدند هنگام استفاده از دهانشویه های قدیمی، که برای بهبود سلامت دهان و دندان تبلیغ می شوند، اتفاق می افتد. دلایل آن در زیر وجود دارد:

مشکل # 1 با دهان شویه خریداری شده از فروشگاه: مواد سازنده

دهانشویه هایی که در قفسه های فروشگاه ها قرار دارند اغلب حاوی موادی هستند که مشخص شده تاثیر منفی بر سلامتی دارند، از جمله:

آن ها حاوی مقدار کمی روغن ضروری به همراه ترکیبات مفید محلول در آب هستند که در روغن ضروری موجود نیستند. آن ها از خواص یکسان و مشابه با روغن های ضروری برخوردار هستند – به عنوان مثال، هیدروسل نعناع آرام بخش و طراوت آور است – بعلاوه به اندازه کافی ملایم هستند تا به بافت های ظریف دهان ما آسیب نرسانند.

دستورالعمل

به عبارت دیگر، استفاده از دهانشویه ممکن است به طور موقت تعداد باکتری های موجود در دهان را کاهش دهد، اما در مقابل می تواند شرایطی ایجاد ‌کند که ممکن است به باکتری ‌های بیماری زا اجازه عبور از مکانیسم ‌های دفاعی عادی و حمله به لثه را بدهد.

آیا دهانشویه خانگی گزینه بهتری است؟

متاسفانه، تلاش برای ارتقاء سلامت دهان و دندان با کشتن غیر مستقیم باکتری ها در واقع با دهانشویه خریداری شده از فروشگاه ها، می تواند به ما آسیب بزند. در این پست خواهیم دید که چرا، و سپس در مورد گزینه های طبیعی برای حمایت از سلامت دهان و دندان صحبت خواهیم کرد.

چرا باید از دهانشویه های موجود در فروشگاه ها اجتناب کنید؟

نگه داری: هیدروسل نعناع تقریبا 12 ماه در دمای اتاق ماندگاری دارد، اما می توانید با ذخیره میزان باقیمانده در یخچال، مدت زمان ماندگاری را افزایش دهید. من معمولا حدود یک ماه دهانشویه محافظ دهان را در حمام نگه می دارم، و میزان اضافه آن را درون یخچال ذخیره می کنم.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-84/664299-%D9%85%D8%B5%D8%B1%D9%81-%D8%AF%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D9%88%DB%8C%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C