معاون وزیر اقتصاد: پیگیر تامین اطلاعات مورد نیاز اعتبارسنجی هستیم

او در پایان اعلام کرد: امتیاز اعتباری اشخاص حقیقی با پوشش صددرصدی افراد جامعه و دقت 89 درصد، آماده رونمایی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی روحانی معاون سیاست گذاری وزارت امور اقتصادی  ودارایی در بازدید از شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران با بیان این مطلب گفت : پیگیر تامین اطلاعات مورد نیاز مدلهای جدید اعتبارسنجی از سوی مالیات، بیمه و گمرک هستیم و همکاری های خوبی نیز در این زمینه در حال انجام است.

معاون سیاست گذاری وزارت امور اقتصادی  ودارایی خاطرنشان ساخت: با توجه به گستردگی و تنوع بازارهای کسب و کار نیاز به تنوع محصولات و مدلهای اعتبارسنجی داریم که شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران در این زمینه گامهای مهمی برداشته است.

روحانی افزود: نیاز است تا اطلاع رسانی مناسبی برای مدل جدید اعتبارسنجی اشخاص حقیقی در سطح جامعه به ویژه کسب و کارها و بازارها انجام شود .

 

او ادامه داد: کاربردها و کارکردهای اعتبارسنجی به نفع مردم و تامین کننده نیازهای آنهاست و اطلاع رسانی عمومی در این خصوص باید با سرعت گسترش یابد. 

قاسم پور مدیرعامل شرکت مشاوره رتبه بندی اعتباری ایران نیز در این بازدید به کاربردهای امتیاز  اعتباری اشاره کرد و گفت: امتیاز اعتباری در حال حاضر برای اختصاص تسهیلات بانکی، شرایط ضامن، دریافت چک و اعتبار آن، سقف اعتباری چک، بیمه، معاملات بین اشخاص، اجاره ملک، اعتبار برای خرید در فروشگاه های آنلاین ، کارت اعتباری، کفالت، صحت سنجی اظهارنامه های مالیاتی، کفایت سرمایه بانک، صادرات و واردات، تعیین حد اعتباری توسط کارگزاری ها و استخدام افراد، قابل استفاده است.

قاسم پور خاطرنشان ساخت: این شرکت به دنبال رفتارسازی و ترمیم اعتماد اجتماعی ، آگاه سازی، شفاف سازی و ایجاد تقارن اطلاعاتی در معاملات و سایر فعالیتهای مالی، توزیع عادلانه منابع، تسهیل و تسریع فرآیندهای مالی و بانکی ، تسهیل در مدیریت ریسک و اخذ تصمیمات اعتباری و جایگرینی “اعتبارمحوری” به جای “وثیقه محوری” و در نهایت رشد و توسعه فضای کسب و کار و اقتصاد، می باشد و به همین منظور مدل های جدید امتیاز اعتباری  اشخاص حقیقی، اشخاص حقوقی، معاملات و تعیین سقف چک را طراحی کرده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3029796