معماری داخلی اداری – طراحی داخلی، اجرای دکوراسیون اداری مدرن

هر یک از این سبک ها دارای ویژگی ها و عناصر خاصی هستند. هر رنگ دارای قدرت و مفهوم خاصی است برای همین در انتخاب هر یک از آنها برای دکوراسیون اتاق کار اداری خود حتما با یک طراح داخلی مشورت نمایید. در ادامه به بررسی طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و طراحی داخلی اداری مدرن خواهیم پرداخت. اگر میخواهید دکوراسیون دفتر کار شما، ظاهری مدرن و بهروز داشته باشد، بهتر است سادگی و زیبایی را مد نظر داشته باشید. اگر در طراحی دکوراسیون داخلی شرکت اداری به فکر ایجاد فضایی مدرن هستید؛ استفاده از رنگهای روشن و ساده به زیبایی و شیک شدن فضای کار کمک میکند.

به عنوان مثال رنگ آبی و سبز باعث ایجاد آرامش در فضا و موجب ایجاد ذهن باز و خلاق برای کارمندان می شود. طراحی دکوراسیون داخلی اداری یکی از راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از فضای اداره ها می باشد که به صورت حرفه ای توسط کارشناسان در این حوزه صورت می گیرد. ولی برخی از شرکت­ ها به صورت بسته طراحی می­ شوند به این صورت که اتاق­ ها به صورت مجزا از هم طراحی می­ شوند. طراحی دکوراسیون داخلی هم از نظر زیبایی و بصری اهمیت دارد و همچنین از نظر چیدمان و کاربرد وسایلی که در فضا قرار میگیرند. طراحی داخلی اداری مدرن یک جنبش طراحی محل کار است که نیازها و خواسته های نیروی کار امروزی را تایید می کند.

از آنجا که شرکت ها و اداره ها معمولا یک فضای بزرگ را شامل می شوند، سیستم سرمایش و گرمایش آن باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه تمامی اتاق ها را به بهترین شکل پوشش دهد، مصرف بهینه و نسبتا کمی نیز داشته باشد. لازم است که بیشتر از دنیای مد و طراحی بدانند و بعدازآن متوجه تفاوتهای ریزی که سبک مدرن و سبک امروزی باهم دارند خواهند شد. بهتر است در اتاق انتظار، رنگهای روشن و تیره را با هم ترکیب کرده و از آنها در مبلمان، دیوارها و صندلیها استفاده کنید؛ به این صورت اتاق انتظار جلوهای خاص میگیرد و میتواند نظر افراد را در بدو ورود جلب کند. همگی در کنار هم، دست به دست هم می دهند تا محیط اداری را به یک فضای شیک و مدرن تبدیل نمایند. طرح مسئله نمایید و از طراح و مجری بخواهید تا راهکارهای متفاوت حل مسئله شما را عنوان کند.

فراموش نکنید که امروزه با مراجعه به سایت های مختلف در این حوزه، خواهید توانست بهترین و اصولی ترین چیدمان های دکوراسیون اداری را انتخاب کنید. همچنین نباید فراموش کرد که محیط اداری یک کادر کاملا رسمی می باشد و انتخاب این رنگ ها باید در کنار زیبایی و تاثیر بخشی، با رنگ بندی درست و اصولی باشند تا مورد پسند و رضایت همگان واقع شوند. در دکوراسیون دفتر باید از مبلمان راحتی اداری نیز استفاده شود تا در زمانی که مهمانی در فضا حضور پیدا کرد یا کسی باید منتظر مینشست از مبلمان استفاده کنید. رنگی که برای مبلمان اداری انتخاب و استفاده می شود نیز موضوع بسیار مهم است. ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد. چیدمان سالن کار و استفاده از عناصر مناسب در این راه تاثیر قابل توجهی دارد. این سبک مناسب بسیاری از فضاهایی است که عناصر ماشین بسیار بزرگ در آنها کاربرد دارند. طراحی داخلی اداری یکی از دسته­ های طراحی دکوراسیون داخلی است که اصول خاص خودش را دارد. در مقابل این نوع میز کار معایبی نیز دارد برای نمونه ارتباط نزدیک کارکنان و نداشتن فضای خصوصی برای آنها می تواند باعث اضطراب و تشویش در آنها شود.

طراح باید با توجه به خواسته ها و سلایق کارفرما و با توجه به استاندارد ها پروژه ی طراحی داخلی ساختمان اداری را پیش ببرد. در طراحی دکوراسیون داخلی اداری علاوه بر توجه به زیباسازی فضا بهینه سازی فضا نیز از لحاظ کاربردی و صوتی و بصری حائز اهمیت است. اینگونه علاوه بر بهبود بهره برداری از فضا، حس همکاری هم میان همکاران افزایش می یابد. طراح خواهان این موضوع است که به شکل هم زمان هم با صداقت موجب جلب رضایت مشتریانش گردد و هم تجارتی سودآور داشته باشد. توجه داشته باشید که دفترکارهای روشن باعث میشوند تا تاثیر مستقیم بر افزایش انرژی کارکنان داشته باشند. در طراحی داخلی اداری چیدمان و قرارگیری عناصر و وسایل اهمیت زیادی پیدا میکند، چرا که بر میزان بهرهوری، نوع ارتباطات درون سازمانی، روند کار کارکنان و..

تلاش برای تناسب با همه چیز و زیبا جلوه دادن آن چالش بزرگتری است، اما این چیزی است که طراحی فضای کوچک را بسیار سرگرم کننده میکند: ارائه راه حل های هوشمندانه برای آن موانع، در پایان کار را بیشتر میکند. استفاده کردن از گل و گیاه طبیعی و مصنوعی، شاخه های بلند گل طبیعی وهمچنین استفاده از مجسمه های زیبا و تأثیر گذاردر فضای اداره می تواند انواعی دیگر از ایده های خلاقانه و منحصر به فرد باشد. با ایجاد قفسه هر فرد می تواند وسایل شخصی خود را در آن قرار دهد. بی اغراق استفاده از المان پارتیشن برای جداسازی موقت فضاهای اداری، ضمن حفظ حریم شخصی کارمندان، شکل ساختاری جذاب و خاصی را به محیط می دهد. محیطی که همیشه از دید افراد بی اهمیت جلوه میکرده؛ ولی به مرور زمان و با مطرح شدن دنیای مد، همه مدیران و صاحبان شرکت ها را به این نتیجه رسانده، که طراحی یک محیط اداری شیک و مدرن است که زمینه را برای دستیابی، موفقیت و پیشرفت های کاری فراهم می کند.

رنگ قرمز برای گروهی از افراد حس تشویش و استرس ایجاد می کند و برای گروهی دیگر حس انرژی و خلاقیت را به وجود می آورد. اما به این نکته توجه داشته باشید که رنگ زرد خیلی براق، موجب حواس پرتی شده و یا در برخی مواقع ممکن است که احساس استرس و اظطراب را در افراد به وجود بیاورد. پس مهم است که فضایی چشم گیر در مقابلمان ببینیم و از آن لذت ببریم. با این حال ، اگر تیم شما فقط می خواهد در جایی ساکت و خاموش کار کند ، پس همه این رنگ ها و دکوراسیون شما بلااستفاده می مانند یا بدتر از آن ، باعث ایجاد کینه در تیم شما می شوند. اغلب شرکت ها از رنگ های روشن مانند استخوانی و سفید برای طراحی دکوراسیون اداری محیط کاری خود استفاده می نمایند.

اغلب ما حدود یک سوم از ساعات روز را در محل کارمان می­ گذرانیم. مبلمان اداری چیدمان در سال 1382 فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید انواع تجهیزات اداری با بهره گیری از دانش و تکنولوژی روز دنیا ، پیشرفته ترین ماشین آلات ، جدیدترین و مرغوب ترین مواد اولیه ، بکارگیری کارکنان متخصص صنعت مبلمان و در راستای مشتری مداری آغاز نمود و گستره محصولات خود اعم از میزهای اداری و کنفرانس ، کتابخانه ، فایل ، پارتیشن ، دیوارکوب ، سقف کاذب و صندلی های اداری را با استانداردهای ملی و بین المللی و با کیفیت بالا و قیمت ایده ال به بازار ارائه نموده به گونه ای که در میان مشتریان جایگاه ویژه و ارزنده ای بدست آورده است. بنابراین ما انتخاب های برتر خود را برای بهترین خدمات طراحی داخلی اداری که امروز در دسترس است جمع آوری کرده ایم! در دکوراسیون داخلی مدرن، کسب کمترین فضا، مهمترین نکته است.

نحوه چیدمان اتاق مدیریت باید به شکلی کاملا مدرن و امروزی باشد زیرا مهمترین تصمیم گیری ها و همچنین قرارهای کاری مهم در آن برگزار خواهد شد. انتخاب مبلمان اداری است که رنگ و شکلی به ساختار کلی و چیدمان محیط اداری می بخشد. دو یا سه رنگ در طرح کلی می تواند انتخابی عالی باشد. لامپ های دکوراتیو که دارای نورهای نقطه ای هستند و طرح های مختلف و جذاب از نظر پخش نور دارند میتوانند اکسسوری های به کار برده شده در دفتر کاری را بهتر و لاکچری نمایش دهند. البته ناگفته نماند زیبایی این مبلمان زمانی به چشم می آید که در هماهنگی کامل با دیگر لوازم، رنگ و نورپردازی محیط اداری خریداری شوند. استفاده از این نوع مبلمان ضمن جلوه و جذابیت بیشتر به افزایش عمق و وسعت محیط نیز کمک می کنند. وجود فضای مشخصی جهت قرارگیری مدارک و اسناد سایر وسایل درکنار کارمندان برای ایجاد نظم میز کار آنها از جمله مواردی است که در اصول طراحی داخلی اداری حائز اهمیت می باشد.

پس با طراحی دیوار کانونی با استفاده از خلاقیت خاص با دکورهای متفاوت یا استفاده از کاغذ دیواری مناسب دفتر کار در پشت میز کار میتوانید این کار دکوراسیون داخلی اداری مدرن را انجام دهید. یکی از اصلی ترین موارد تاثیرگذار بر زیبایی محیط دیوار است. این مساله یک آرامش روانی به کارمندان خواهد داد که بر کیفیت کار آن ها تایر مستقیم و مثبتی خواهد گذاشت. دکوراسیون و نوع چیدمان دفتر کار اداری و شرکت ها عامل مهمی است که بر نحوه انجام وظایف کارمندان تاثیر می گذارد. مبلمان اداری علاوه بر زیبایی و شکل ظاهری باید از استاندارد کافی برخوردار باشند. در اجرا و طراحی اداری مدرن، استفاده از المانهای هنری خاص از اهمیت زیادی برخوردار است. متریال هایی نظیر شیشه و چوب زیبایی خاص و بی نظیری را به دکوراسیون اداره ها می بخشند و شکوه آن ها را افزایش می دهند. همچنین زمانی که در محیط کاری نور کم و بی کیفیت باشد، کارمندان هم از انرژی ضعیفی برخوردار خواهند بود. بهتر است محیط های اداری را با توجه به کارکرد هر یک از پرنسل و کارمندان به فضاهایی مجزا تقسیم کنید این تقسیم بندی ها می تواند بر روی افزایش تمرکز و آرامش کارمندان تاثیرگذار باشد که می توانید آن را از طریق پارتیشن بندی اداری انجام داده و هر بخش را مطابق با کاربری هایی که دارد، طراحی کنید.