مهارت‌آموزی محور اصلی اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم است- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم

حسن کامرانی‌فرد، مدیر‌کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان خراسان‌جنوبی در این بازدید با اشاره به شرایط رهگیری مهارت‌آموزان پس از اتمام دوره‌های آموزشی گفت: از بین مهارت‌آموختگان استان خراسان‌جنوبی در سن اشتغال، 65 درصد وارد بازار کار می‌شوند.

وی نظارت میدانی از مراکز آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای شاخص استان‌ها را یکی از اهداف سفرهای استانی خود عنوان کرد.

سرپرست وزارت کار با تیم 2 نفره «مکاترونیک کشور» نماینده استان خراسان‌جنوبی گفت‌و‌گو و برای آن‌ها در مسابقات جهانی آلمان آرزوی موفقیت کرد.

محمد‌هادی زاهدی‌وفا، در این بازدید، با تأکید بر اهمیت مهارت‌آموزی در پیشبرد نیازهای کشور اظهار کرد: مهارت‌آموزی محور اصلی اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت سیزدهم است.

کامرانی‌فرد تصریح کرد: در سال گذشته 20 هزار نفر در دوره‌های مهارت‌آموزی مرکز استان صاحب یک مهارت شدند.

زاهدی‌وفا در جریان این سفر از کارگاه‌های اینترنت اشیاء، برق ساختمان، تعمیرات الکترونیک، برق صنعتی، مکاترونیک و … این مرکز بازدید و از نزدیک با مربیان و مهارت‌آموزان کارگاه‌ها در زمینه شرایط و کیفیت اجرای دوره‌ها گفت‌و‌گو کرد.

وی با تأکید بر اهمیت تقویت مهارت‌آموزی از رشد 50 درصدی برگزاری دوره‌های آموزشی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کارگاه‌ها و مراکز تخصصی برق و الکترونیک بیرجند به منظور بررسی ظرفیت‌های آموزشی و مهارتی در این شهرستان بازدید کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2763734