میزان جوجه ریزی در اردیبهشت ماه 20 میلیون قطعه افزایش می یابد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده میزان جوجه ریزی در اردیبهشت ماه به 110 میلیون قطعه می‌رسد که علاوه بر این امر 5 میلیون قطعه نیز برای ذخایر احتیاطی جوجه ریزی تولید می‌شود و در مجموع میزان جوجه ریزی در اردیبهشت ماه به 115 میلیون قطعه می‌رسد.

پرویز فروغی دبیر کانون مرغداران گوشتی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم خبر از برنامه ریزی برای افزایش دوباره جوجه ریزی در اردیبهشت ماه داد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2888625

مشکلات اختصاص ارز نهاده ها توسط بانک مرکزی و دشواری های تامین نهاده برای مرغداران باعث شد که تولید کنندگان در ماه های پایانی سال قبل کاهش جوجه ریزی داشته باشند.

5 میلیون قطعه مرغ احتیاطی تولید می‌شود

بر این اساس میزان جوجه ریزی نیز از 130 میلیون قطعه در ماه به 110 میلیون قطعه کاهش یافت؛ این رقم جوجه ریزی تقاضای بازار را پاسخ می‌داد تا آنکه در فروردین ماه سال جاری میزان جوجه ریزی دوباره کاهش یافت و  به 95 میلیون قطعه رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم میزان جوجه ریزی مرغ گوشتی قبل از طرح مردمی سازی یارانه 130 میلیون قطعه  در ماه بود اما بعد از این رویداد و حذف یارانه تولید و تغییر با یارانه نقدی مردمی، قیمت آن افزایش و تقاضا برای آن کاهش یافت.