ناظران بهداشتی ضابط قضایی می شوند/ مردم نگران خرید گوشت اسب و الاغ به جای گوشت قرمز نباشند- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور  در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: این موضوع اکنون در مجلس در حال بررسی است تا بر این اساس ناظران بهداشتی، در بازدیدهای خود بتوانند حکمی صادر کنند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2768834

زارعی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرگزاری تسنیم، درباره ادعاهایی که در فضای مجازی درباره عرضه گوشت گراز در بازار مطرح می‌شود، گفت: عرضه گوشت گراز به عنوان یک محصول شکار از گذشته مطرح بوده است اما باید توجه داشت که این حیوان از خانواده خوک‌ به حساب می‌آید و حرام گوشت است و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این ارتباط برخورد صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: عرضه گوشت اسب و الاغ به جای گوشت قرمز در مراکزی صورت می‌گیرد که نظارت بهداشتی در آنجا وجود ندارد و مردم در صورتی که محصولات خود را از مراکز مجاز خریداری کنند با چنین مواردی مواجه نمی‌شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حامد زارعی رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور امروز در حاشیه افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه دام‌، طیور و آبزیان، در جمع خبرنگاران در واکنش به اظهارات رئیس سازمان دامپزشکی درباره کشتار اسب و الاغ و عرضه آن به عنوان گوشت قرمز، اظهار داشت: در هر بخشی ممکن است تخلفاتی وجود داشته باشد اما این تخلفات در حوزه دامپزشکی به شکلی نیست که باعث نگرانی مردم شود و مردم اینطور فکر کنند که در خرید گوشت با چنین مواردی مواجه می‌شوند و یا هر رستورانی که می‌روند با چنین گوشتی محصولات خود را طبخ کرده است.

زارعی تصریح کرد: بر رعایت مسائل بهداشتی حوزه دامپزشکی، وزارت بهداشت و دامپزشکی نظارت دارند و همه اماکن تولید و عرضه مجوز داشته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

وی گفت: به دنبال این هستیم که ناظران بهداشتی، ضابط قضایی شوند که در این صورت اقدامات آنها از بازدارندگی بیشتری برخوردار می‌شود.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: مردم با خرید از فروشگاه‌های معتبر و مجوزدار نباید نگران این موضوع باشند و همچنین تا حد امکان از رستوران‌های بین راهی نامعتبر استفاده نکنند یا به محصولاتی که بسیار ارزان و خارج از عرف فروخته می‌شوند شک کنند زیرا بدیهی است که قیمت تمام شده هر سیخ کباب کوبیده 10 هزار تومان نمی‌شود!