نام اسرائیل از نقشه غول های فناوری چین محو شد

این پلتفرم معمولاً به دلیل توجه به جزئیات شناخته می‌شود و حتی کشورهای کوچکی مانند لوکزامبورگ نیز در نقشه آن به وضوح برچسب گذاری شده‌اند.

بر اساس این گزارش، نقشه‌های چینی بایدو همچنان مرزهای سرزمین‌های اشغالی و فلسطین و همچنین شهرهای کلیدی این منطقه را نشان می‌دهد اما آنها دیگر نام اسرائیل را نشان نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، نشریه وال استریت ژورنال روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که نام اسرائیل را در نقشه‌های دیجیتال چین که در پلتفرم‌هایی مانند “بایدو” و “علی بابا” وجود دارد، دیگر نمی‌توان پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، اپلیکیشن اِی‌مپ Amap که متعلق به شرکت علی باباست نیز دیگر نام اسرائیل را نمایش نمی دهد.

دولت چین در مناقشه خاورمیانه از هیچ یک از طرفین جانبداری نکرده و از متخاصمان خواسته است که به خصومت‌ها پایان دهند و در عین حال حملات صورت گرفته علیه غیرنظامیان را محکوم کرده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2981833

این شرکت‌ها به درخواست رسانه‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخ ندادند. به گفته این نشریه، مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی نام اسرائیل از نقشه های آنها حذف شده است، اما کاربران اینترنتی ظاهراً از زمان تشدید درگیری اسرائیل و حماس در اوایل ماه جاری میلادی در حال بحث در مورد این حذف نام بوده‌اند.

بر اساس گزارش‌های محلی، اینترنت چین در ماه گذشته میلادی مملو از نظرات ضد اسرائیلی بوده است که ممکن است دلیل ناپدید شدن نام اسرائیل از این نقشه‌ها باشد. سفارت اسرائیل در چین اخیراً در پی انتقادات شدید کاربران مجبور به بستن بخش نظرات زیر حساب رسمی خود در پلتفرم ویبو Weibo شد.

با این حال، چین سابقه طولانی در حمایت از فلسطین دارد. این کشور در سال 1964 سازمان آزادیبخش فلسطین و در سال 1988 حاکمیت فلسطین را به رسمیت شناخت و بعداً در سال 1989 روابط دیپلماتیک کامل با تشکیلات خودگردان فلسطین برقرار کرد.