نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی ابلاغ شد + جزئیات- اخبار خودرو – اخبار اقتصادی تسنیم

در این نامه آمده است:

با توجه به موارد مندرج در بندهای 4 و5 مکاتبه مذکور و همچنین سایر ابهامات مطروحه در نحوه رسیدگی به موضوع اجرای قیمت های ابلاغی شورای رقابت و ضمن تاکید مجدد بر رسیدگی به شکواییه های واصله در قالب دستورالعمل ارسالی و ممانعت از ارجاع به سایر مراکز و با هدف جلوگیری از سردرگمی مراجعین به استحضار می رساند:

2 – ملاک قیمت کلیه قراردادهای منعقده از تاریخ 1401/11/11 در خصوص آن دسته از خودروهای فاقد قیمت مصوب شورای رقابت ،تاریخ ابلاغ قیمت این خودروها می باشد.(موضوع تصمیمات مصوبه 594 مورخ 1402/5/21 شورا)

  انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2950625

 به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرهیدزاده رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با ارسال نامه ای به مدیران کل صنعت معدن و تجارت 31 استان کشور نحوه رسیدگی به شکایات خودرویی را ابلاغ کرد.

* ادارات کل محل استقرار واحدهای تولیدکننده پیرو نامه شماره 696578 مورخ 1402/5/7 همکاری و هماهنگی لازم جهت تسریع در رسیدگی به شکواییه ها را معمول می نمایند.
 
با توجه به مراتب فوق و تاکید بر اجرای دقیق سایر موضوعات مندرج در ابلاغیه شماره 626130 مورخ 1402/4/26 مستدعی ست به نحوی برنامه ریزی شود تا کلیه شکوابیه های مرتبط دریافت و رسیدگی شده و از راهنمایی ایشان برای مراجعه به وزارت متبوع، این سازمان و سایر دستگاه ها اکیداً خودداری شود.بدیهی است چنانچه در رسیدگی های صورت گرفته ابهام و سوالاتی مطرح می باشد همکاران این سازمان آماده پاسخگویی می باشند.

*برای قراردادهای منعقده از تاریخ 1401/11/11 که تکمیل وجه شده و مطابق با اسناد و مدارک متقن ارایه شده کل قیمت خودرو پرداخت گردیده ، لیکن به دلیل عدم تحویل خودرو ،امکان ارایه فاکتور خرید توسط مصرف کنندگان میسر نمی باشد،همکاران می بایست نسبت به دریافت و رسیدگی به شکواییه ها اقدام نمایند.

حسب پیگیری های صورت گرفته موضوع در شورا مطرح و در جلسه شماره 594 تصویب و مصوبات مربوط، در سامانه شورا به آدرس nicc.gov.ir بارگذاری شده است. همچنین در راستای چگونگی اجرای مصوبه مذکور و تبیین موضوع ، اظهارنظر تکمیلی در تاریخ 1402/6/5 واصل گردیده است که بر این اساس موارد سه گانه ذیل که عیناً بر گرفته از مصوبات و مکاتبات شورای رقابت می باشد می بایست در رسیدگی به شکواییه های واصله مدنظر قرار گیرد.

1 -تمامی قراردادهای منعقده فروش خودرو از تاریخ 1401/11/11 به بعد تابع قیمت های ابلاغی شورای رقابت می باشد.

3 -درباره قراردادهای قبلی خودروسازان مونتاژی با متقاضیانی که تا تاریخ 1401/11/11 تکمیل وجه نموده اند و تاکنون خودروهای خود را تحویل نگرفته باشند ، با توجه به اینکه قبل از تاریخ 1401/11/11 خودروهای مونتاژی مشمول دستورالعمل شورای رقابت نبوده اند، لذا مشمول مصوبه قیمت های اعلامی شورای رقابت نمی باشند.

همچنین با توجه به برخی موارد منعکس شده به این سازمان، نکات تکمیلی زیر که می بایست در رسیدگی به موضوعات مدنظر قرار گیرد اعلام می گردد :