نرخ بلیت قطارهای 5 ستاره امسال افزایش نیافته است

قیمت بلیت قطارهای 5ستاره در امسال افزایش قیمت ندارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ کیوان کشفی امشب در حاشیه جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال تسنیم درباره مصوبات این شورا؛ وی بیان کرد: بر اساس پیشنهاد سندیکای شرکت های حمل و نقل ریلی با عدم افزایش قیمت بلیت قطارهای 5 ستاره در سال جاری موافقت شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم که در سال های گذشته قیمت بلیت قطار 5 ستاره از قیمت گذاری معاف بود اما سازمان پشتیبانی و شرکت راه آهن این توافق را زیر پا گذاشتند و این سرویس مشمول قیمت گذاری شد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ادامه داد: در جلسه امروز بنا به پیشنهاد انجمن، درخواست افزایش قیمت بلیت قطار پنج ستاره سال های 1401 و 1402 با 25 و 29 درصد تصویب شد. به ترتیب در سال آینده اجرایی خواهند شد.

وی در پاسخ به خبرگزاری تسنیم گفت: بر اساس مصوبه شورای گفت وگو در سال آینده در مجموع 54 درصد به قیمت پایه بلیت 5 ستاره قطار اضافه می شود.

وی گفت: در مورد دستور جلسه دوم که در خصوص واردات داروهای دامی بود بین سازمان دامپزشکی و انجمن واردکنندگان اختلاف نظر وجود داشت. در مورد هزینه هایی که سازمان دامپزشکی بر اساس تصمیم به دلار دریافت کرده و به واردکنندگان خسارت وارد می کند اما به دلیل اینکه در قوانین دامپزشکی وجود دارد و در این جلسه قابل تغییر نیست.

وی افزود: در حال حاضر تصمیم گرفته شده که این موضوع به کمیته اقتصادی دولتی ارجاع شود تا این فیش به ریال تبدیل و قسمت عوارض حذف شود، اما این موضوع نیازمند کمیته اقتصادی دولتی و تعیین رده تعرفه است که چیزی است که موضوع ایجاب می کند. کار کارشناسی بیشتر

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3042032