نکات دکوراسیون داخلی ویلاهای متراژ بالا – پکیلون –

در طراحی ویلا دوبلکس باید توجه ویژهای به عملکرد گرایی و فرم گرایی داشت به شکلی که در طراحی محیط های خصوصی و عمومی ، به درستی انجام شود . تراس سبز یا روف گاردن ویلا : برای استفاده حداکثری از فضاهای ویلا ; میتوان بر روی سقف آن روف گاردن طراحی و اجرا نمود و یا بر روی تراس یا بالکن ویلا میتوان فضای سبز برای استفاده های تعریف شده بوجود آورد. چشم انداز های ویلا : رعایت اصول پلان ویلا ; میتواند استفاده حداکثری از چشم انداز های اطراف ویلا و استفاده مفید مصرف کنندگان را به ارمغان بیاورد ; در این بین میتوان در محوطه سازی ویلا چشم انداز های خاص و منحصربفرد برای ویلا ایجاد کرد. به همان اندازه که طراحی دکوراسیون داخلی ویلا اهمیت دارد، محوطه سازی حیاط آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بعضی از سنگها قیمت بالایی دارند و کمتر از آنها در نما استفاده میشود، مانند سنگ مرمر و گرانیت. همچنین موارد و نکاتی که در این مقاله در رابطه با طراحی داخلی ویلا و ایدههایی که در این زمینه میتواند به شما کمک کند بیان شده است، برایتان کاربردی، مفید و آموزنده واقع شده باشد.

را در این مدل از ویلا بواسطه متراژ زیاد فضاهای داخلی گنجاند ; غیر از این مورد که مزیت بزرگی محسوب میشود ; دید و چشم انداز در طبقات بالای این مدل ویلا بسیار عالی و چشم نواز خواهد بود. اما در زمینه بازسازی نمای ویلا، همه چیز بستگی به طرح اولیه و ساختمان ویلای مورد نظر دارد. بازسازی ویلا یک راه حل معقول و منطقی برای داشتن یک ویلا می باشد. همین طور اگر قصد خرید یک ویلای جدید را دارید، می توانید به جای خرید یک ویلای نوساز یا خرید زمین و صرف هزینه برای ساخت و ساز ویلا، یک ویلای قدیمی و مستهلک را با هزینه کمتر خریداری کرده و نسبت به بازسازی آن، مطابق با سلیقه خود اقدام کنید.

رنگ طوسی یکی از خنثی ترین رنگ های است از همین رو ترکیب کردن آن با سایر رنگ ها کار بسیار ساده ای است. عموما در طراحی داخلی فضای نشیمن و حال خصوصی و عمومی از مبلمان های متفاوتی استفاده میشود. این نوع مدل ساخت ویلا از قدیمی ترین مدل آنهاست و در شمال بسیار مرسوم بوده ; در گذشته بدلیل ارزش پایین زمین و قواره های بزرگ آنها ویلاها را در یک طبقه میساختند که ارزانترین نوع آن حساب میشود. یکی از مهمترین و اساسی ترین مسائل در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های کلاسیک، طراحی سقف است. مشاوره ; گروه ما جهت طراحی و ساخت آماده مشاوره به شما عزیزان در خصوص نوع ویلا ، سبک طراحی ، امکان سنجی ها و سایر مسائل فنی و هنری میباشد. در حقیقت سبک اسکاندیناوی به هیچ وجه شامل المان ها و آیتم هایی که تجمل گرایی را از خود نشان می دهند نمی شود. قالب رنگی ویلا ها و خانه هایی که از سبک مدرن برای دکوراسیون داخلی خود استفاده می کنند. دکوراسیون داخلی در این مدل از ویلا ها نیز معمولاَ به دو سبک مدرن و کلاسیک طراحی و ساخته می شوند.

استخر خانه های ویلایی همیشه مورد توجه بوده اند. ارائه طرح سه بعدی و مشخصات فنی ساخت ; ارائه طرح سه بعدی ویلا از تمامی قسمت های آن بصورت پوشش 360 درجه و سایر نقشه های فنی مورد نیاز جهت ساخت. امکان اجاره دادن: مزیت دوم خانه های دوبلکس این است که شما می توانید طبقه دوم آن ها را اجاره داده و از این راه، کسب درآمد کنید. ویلای دوبلکس که در زمان معماری مدرن رو به رواج گرفته و همچنان مورد استفاده قرار میگیرد ; به ساختمان ویلایی دو طبقه گفته میشود و از مزیت های آن میتوان به استفاده بهینه از زیربنا و چشم انداز های اطراف ویلا نام برد . پله به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از این ویلاها به شدت مورد توجه طراحان است و اغلب تلاش میکنند پلکانی طراحی نمایند که ویلا را زیبا و متفاوت جلوه دهد، برخیها راه پلههای گرد را ترجیح میدهند و عدهای نمونههای سه طرفه، مارپیچ و یا نیمدایره را زیباتر میدانند.

به این معنی که شما در زمین کوچکی که در اختیار دارید، می توانید ویلایی دو طبقه و دوبلکس بسازید و از فضای محدود خود بهترین و بیشترین استفاده را نمایید. از وسایل و لوازم کاربردی در فضا استفاده کنید . به این نکته توجه داشته باشید که همیشه زیبایی در سادگی است بنابراین سعی کنید طراحی داخلی و چیدمان ویلا را شلوغ نکنید زیرا به مرور زمان فضا برای شما کسل کننده و خسته کننده خواهد شد . کسانی که به مطالعه علاقه زیادی دارند و دارای کتاب های زیادی می باشند باید در طراحی دوبلکس فضایی را برای ایجاد کتابخانه معلق قرار بدهند، ویلاهایی که سقف آن ها با سطح زمین ارتفاع خیلی زیادی دارند مناسب ایجاد کتابخانه معلق می باشند.معمولا این نوع کتابخانه در طراحی ویلا لوکس وجود دارد که بسیار جلب توجه می شود. محوطه سازی ویلا ; در واقع از مهمترین قسمت های یک خانه ویلایی محوطه سازی حیاط و فضای سبز آن است ; اینکه کیفیت این آیتم چقدر باشد بستگی به متراژ حیاط و در کل زمین بستگی دارد . اشاره کرد ; سایر عوامل زیرمجموعه در محوطه سازی ویلا شامل آلاچیق و پرگولا و آبشار و آبنما و مسیر حرکت آب و فضای نشیمن و استراحت و فضای آفتاب گیری و …

با این حال رنگ قرمز صرف در محیط ویلا اندکی نابهنجار به نظر می رسد. مساحت استخر خانه ویلایی فوق زیاد بزرگ نیست، اما فضای داخلی کافی به نظر می رسد. فراموش نکنید که این باکس تا بالای نیم طبقه فوقانی ارتفاع دارد تا به اندازه کافی به گیاهان و گل های آن نور بتابد. در مطالب قبلی تمامی مواردی که به ساخت ویلای دوبلکس مربوط می شود، از نقشه ویلای دوبلکس گرفته تا هزینه ساخت و موارد جزئی تر، بررسی شده است، برای دسترسی به این مطالب کافی است سر تیتر ویلا را در این سایت دنبال کنید، اما در میان این موضوعات؛ دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس نیز اهمیت فوق العاده ای دارد و یکی از موارد بسیار مهم در یک طراحی اصولی و زیبا به شمار می رود. پس در طراحی داخلی ویلا، به اختصاص دادن مکان هایی برای لامپ و لوستر فکر کنید ( حتی اگر می خواهید برق کمی مصرف کنید، نیاز نیست همه لامپ ها روشن شوند). با استفاده از لوسترها, طراحی داخلی خانه ویلایی یک طبقه چراغ های دیواری تزئینی و لامپ هایی که در سقف تعبیه شده اند یک نورپردازی عالی در ورودی ایجاد کنید. با طراحی ویلا دوبلکس نمای داخلی و خارجی ویلا به شکل متفاوتی می باشد، کسانی که تمایل دارند قسمت های ویلا از یک دیگر جدا باشد بهتر است از این طرح استفاده کنند.

همانطور که از جزئیات این راه پله قابل مشاهده است، سبک استفاده شده، کلاسیک می باشد. در سبک های مدرن خبری از دیوارها و سقف های تزییناتی و پر زرق و برق نیست و سادگی حرف اول را می زند. مدل های مختلفی برای محوطه سازی ویلا وجود دارد که بر اساس طراحی مدرن یا کلاسیک ویلا میتوان برای آن طراحی نمود ; از مدل های مطرح میتوان به ارگانیک ، ایرانی ، خطی و … استخرها در ساختمان های دوبلکس جزء دیگری هستند که ترکیب آنها با محوطه سازی منظره های زیبایی خلق می کند. در محوطه سازی ویلا که فضای بیرونی این نوع از سازه ها را شامل می شود، عوامل زیادی می توانند دخیل و تعیین کننده باشند. و به عنوان اکسسوری ها و تزئینات مدرن شناخته می شوند، نیز استفاده می شود. و به عنوان یک علم در بین افراد شناخته می شود. دکوراسیون به سبک مدرن در تمام قسمتهای ویلا قابل اجرا است. تفاوت دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی ویلا چیست؟ اصولا قوانین کشورها در خصوص ساخت و فروش ویلا متفاوت است.

ممکن است هزینه استخدام طراح بالا باشد و شما را از انجام آن منصرف کند، اما نتیجه کار، چیزی است که هرگز به آن فکر نکرده اید. سبک مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی خانه دوبلکس برای کسانی که به مدرن بودن و هزینه کمتر فکر می کنند گزینه مناسبی است. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور همواره تلاش میکند تا خدماتی خاص و شایسته را به شما عزیزان ارائه کند. اما ویلایی که به این اندازه برای آن تلاش می کنیم باید چه شکلی باشد؟ درست است بسیاری از نماها به شکلی کاملا غلط الگوبرداری و ساخته شده اند، اما شیوه و سبک مورد نظر معمولاَ یکی از این دو سبک معماری ست که مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به اصول و ضوابط طراحی ویلا و هر آنچه که در مورد آنها نیاز دارید خواهیم پرداخت. تمام این آپشنها بسته به سبک و سیاق خودتان دارد، شما آزاد هستید در هر یک از این فضاها با توجه به معماری مدرن یا کلاسیک، هرکدام که در شما بهترین حس را ایجاد میکند، از آنها استفاده کنید. در طی سالیان اخیر، در طراحی ویلا ایرانی، به سقف و نوع طراحی و معماری آن توجه ویژهای شده است.

طراحی ویلا مدرن بی زمان است و تاریخ مصرف نداردنگاهی به ساختمان های ده سال پیش بی اندازید، نه تنها کهنگی بر چهره شان نشسته است.بلکه تزئییناتی را مشاهده می کنید که حاضر نیستید در ویلای جدیدتان به کار ببرید.هر آرایه و تزئینی بیانگر دوره زمانی مشخصی است که ویلاهای مدرن عاری از آن هستند.اما نگاهی ساختمان ها و ویلا های مدرن درهه ۴۰ یا ۵۰ بی اندازید.با چند سطل رنگ و کمی نظافت نما به ویلای نوساز تبدیل خواهند شد.این بی زمانی خاصیت طراحی ویلا مدرن است.در طراحی اینگونه ویلاها هیچ تزئییناتی که نشان دهنده برهه زمانی مشخص باشد وجود ندارد و تنها اصول معماری و زیبایی شناسی است که در یک ویلا مجلی شده است. در ویلاهای کوچک پله های گرد مناسب نمی باشند برای ساخت پله متریالی که استفاده می شود در طراحی ویلای دوبلکس باید مشخص شود . اگر قصد ساخت ویلا دارید باید در کنار مشخص کردن سبک و مدل طراحی، به ویژگیهای زیادی دقت داشته باشید که شرکتهای حرفهای در این زمینه نسبت به رعایت تمامی آنها تسلط دارند. نمای این ساختمان هابه سبک مدرن و کلاسیک طراحی می شود .نماهای مدرن اکثرا بصورت ترکیبی از سنگ وآجرمی … در طراحی داخلی ویلا مدرن تعامل بیشتری با نمای ویلا داریم و بهم پیوستگی المان ها بیشتر از طراحی داخلی کلاسیک ویلا میباشد.

سقف کاذب مورد استفاده، از طراحی قابل قبولی برخوردار است و با فرم این فضا کاملا منطبق است. در طراحی کتابخانه معلق ویلا دوبلکس با توجه به ارتفاع زیاد سقف هیچ مشکلی در سقف طبقه اول به وجود نمی آید در این قسمت پله هایی برای رفت و آمد به این فضا طراحی می شود البته برخی از ویلا ها یک قسمتی را به آن اختصاص می دهند یا آن را به صورت دورچینی طراحی می کنند. با توجه به سلیقه خود می توانید از میان رنگ های گرم یا خنثی یا سرد درست به انتخاب بزنید. این نوع طراحی ویلا مدرن دوبلکس به گونه ای است که هر طبقه از لحاظ امکانات کاملاً مجهز می باشد حتی رفت و آمد های این دو طبقه از یکدیگر جدا هستند و ساکنین آن مجبور نیستند که برای رفت و آمد از یک قسمت استفاده کنند، اکثر این طراحی ها به صورتی است که طبقه اول فضای بیشتری و گسترده تری دارد و نیم طبقه بالای آن یک سوئیت کامل می باشد. این ویلاها در شهر صرفهی اقتصادی ندارند و کاربردی نیستند. توجه داشته باشید که ویلاها بیشتر از سایر ساختمان ها و محیط های اداری نیاز به طراحی با رنگ های مختلف دارند.