نیروگاه ها با حداکثر ظرفیت آماده تامین برق هستند/ روند صعودی مصرف برق در هفته آینده- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی با تاکید بر اینکه نیروگاه‌ها با حداکثر ظرفیت آماده تامین برق مورد نیاز کشور هستند، ادامه داد: در هفته گذشته میزان مصرف برق کشور با ورود به کانال 72 هزار مگاوات رکورد جدیدی را در این بخش به ثبت رساند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2927792

اسکندری با اشاره به اینکه بیشترین میزان مصرف برق کشور طی هفته گذشته با رقم 72 هزار و 800 مگاوات به ثبت رسیده است، گفت: این هفته با کاهش نسبی دمای هوا نسبت به هفته گذشته شاهد سیر نزولی مصرف برق در کشور بوده‌ایم ولی در هفته آینده با افزایش مجدد دمای هوا روزهای سنگینی در حوزه مصرف برق رقم خواهد خورد که در این راستا لازم است مشترکان توجه ویژه‌ای به حوزه مدیریت مصرف برق داشته باشند تا با آمادگی کامل نیروگاه‌های کشور بتوانیم روزهای اوج مصرف هفته آینده را نیز بدون مشکل سپری کنیم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی تصریح کرد: براساس پیش‌بینی صورت گرفته در هفته آینده شاهد افزایش دمای هوا در مناطق جنوبی و شمالی کشور خواهیم بود که این امر موجب رشد مصرف برق در کشور خواهد شد. خوشبختانه با آمادگی بالای 98 درصدی که در نیروگاه‌های کشور وجود دارد و تعمیرات بهینه‌ای که در نیروگاه‌ها توسط متخصصان داخلی کشور صورت گرفته است، واحدهای تولید برق کشور آمادگی کاملی برای تامین انرژی مورد نیاز مشترکان خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ناصر اسکندری، معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی با اشاره به اینکه هفته آینده شاهد رشد مصرف برق کشور در پی افزایش دمای هوا خواهیم بود، گفت: در طی هفته گذشته افزایش شدید دمای هوای کشور در کنار ماندگاری آن موجب شده بود که در مناطق جنوبی دمای هوا به بالای 50 درجه برسد. ولی با تلاش جمعی همکاران صنعت برق کشور و همراهی موثر مشترکان هیچ مشکلی در تامین برق کشور به وجود نیامد.

وی ادامه داد: نیروگاه‌های حرارتی با آمادگی بالای 98 درصد و انجام تعمیرات بهینه توسط متخصصان داخلی آمادگی کاملی  برای تامین انرژی مورد نیاز مشترکان در این ایام خواهند داشت.