هزاران شرکت ایتالیایی در آستانه تعطیلی- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

وی تأکید کرد که بحران انرژی ممکن است ضربه نهایی را به بسیاری از مشاغلی که قبلاً توسط همه‌گیری کووید-19 آسیب‌پذیر شده‌اند، وارد کند.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، بیش از 70 درصد از ایتالیایی ها برای پرداخت قبوض انرژی خود با مشکل مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه “کوریره دلا سرا” روز شنبه به نقل از کارلو سنگلی، رئیس انجمن تجاری ایتالیا موسوم به کونفکومرسیو Confcommercio هشدار داد که بیش از 100 هزار کسب و کار در ایتالیا به دلیل افزایش قبوض انرژی در آستانه تعطیلی قرار دارند.

سنگلی گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها در حال سازماندهی مجدد یا کاهش خدمات هستند… از حالا تا نیمه اول سال 2023، حداقل 120 هزار کسب و کار کوچک در بخش خدمات در معرض خطر هستند… این یک تخمین محتاطانه است که بزرگترین شرکت‌ها را در نظر نمی‌گیرد.

بر اساس این گزارش، ایتالیا به همراه سایر کشورهای اتحادیه اروپا با تورم بی سابقه ای دست و پنجه نرم می کند. تورم سالانه در این کشور در ماه اوت به 8.4 درصد رسید که عمدتاً ناشی از هزینه های انرژی بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2779117

 سنگالی گفت: از نظر هزینه انرژی، هتل‌ها…، رستوران‌ها و فروشگاه‌های ما امسال 40 تا 60 درصد بیشتر از آلمان و سه برابر فرانسه هزینه پرداخت می‌کنند.

به گفته این مقام مسئول، این وضعیت می تواند منجر به از بین رفتن بیش از 370 هزار شغل شود. سنگالی خاطرنشان کرد که قیمت انرژی در ایتالیا بسیار بالاتر از سایر کشورها است که بر مشاغل کوچک و متوسط ​​فشار وارد می کند.

ایتالیا تقریباً 75 درصد از انرژی خود را به واردات متکی است. این کشور در ابتدای سال جاری میلادی 40 درصد گاز خود را از روسیه وارد می کرد، اما در ماه ژوئیه واردات این کشور از روسیه به دلیل تحریم ها به 25 درصد کاهش یافت.

رئیس انجمن تجاری ایتالیا با بیان این که این کشور برای پیشرفت به “اصلاحات و سرمایه‌گذاری خوب” نیاز دارد، خواستار احیای برخی از اقدامات حمایتی معرفی شده در طول همه‌گیری کرونا شد.

در اوایل ماه جاری میلادی، زمانی که گازپروم به دلیل مشکلات فنی، جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم 1 را متوقف کرد، ایتالیا بسیاری از منابع گاز وارداتی خود از روسیه را از دست داد.