هزاران فروشگاه آلمانی در آستانه تعطیلی- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

این انجمن وضعیت را برای مشاغل مختلف “تهدیدکننده” خواند و هشدار داد که ممکن است حدود 16000 کسب و کار در سال جاری میلادی ورشکست شوند و این در حالی است که “روند منفی” برای کسب و کارها احتمالا تا سال 2023 ادامه خواهد داشت.

بنا بر این گزارش، سود عملیاتی بخش پوشاک به عنوان درصدی از فروش 2.1 درصد است در حالی که در مورد کفش در حال حاضر منفی 1.2 درصد است. حتی در بخش مواد غذایی، این رقم بین 2 تا 4 درصد است.

به گفته جوزف سانکتجوهانسر، رئیس انجمن خرده فروشی آلمان و استفان جنت، مدیر عامل این انجمن، بازده تولید شده در بسیاری از بخش‌های خرده‌فروشی در حال حاضر بسیار کم است.

 


منبع: https://tn.ai/2782656

این گروه از دولت این کشور خواست تا با محدود کردن موقت تعرفه‌ها و کاهش مالیات برق و رساندن آن به حداقل میزان ممکن، در این روند مداخله کند.

انتهای پیام/

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، نشریه اشپیگل روز جمعه به نقل از انجمن خرده فروشی آلمان (HDE) گزارش داد که بیش از 15000 فروشگاه در این کشور به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی با ورشکستگی روبرو هستند.

سهم هزینه‌های برق در حجم فروش خرده‌فروشان به طور متوسط ​​تقریباً به 3 درصد رسیده است و بسیاری در این بخش انتظار دارند این رقم در سال 2023 به 5 درصد برسد.

بر اساس این گزارش، انجمن خرده فروشی آلمان در نامه‌ای به رابرت هابک، معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد این کشور هشدار داد که “هزینه های انفجاری انرژی” باعث شده است که تعداد روزافزون خرده فروشان نتوانند زندگی خود را تامین کنند.

به گفته این گروه، افزایش هزینه های انرژی که از ابتدای سال به طور متوسط ​​147 درصد افزایش یافته، مانع از کسب سود خرده فروشان شده است.

انجمن خرده فروشی آلمان می‌گوید با توجه به کاهش شدید قدرت خرید خانوارها و تورم بی‌سابقه، احتمالاً نمی‌توان هزینه‌های فزاینده انرژی را به مصرف‌کنندگان منتقل کرد.

این گروه هشدار داد که چنین وضعیتی ممکن است بسیاری از شرکت ها را “در معرض آسیب” قرار دهد.