هزینه برق در آلمان 10 برابر شد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/

با نزدیک شدن به دوره سرمای زمستان، هزینه‌ها تقریباً به طور روزانه رکوردها را شکسته است. افزایش نگرانی‌ها در مورد قطع صادرات گاز طبیعی روسیه از طریق خط لوله نورد استریم 1، موجب افزیش هزینه‌های انرژی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که شاخص قیمت برق در آلمان برای سال آینده میلادی در روز جمعه به بالای 800 یورو در هر مگاوات ساعت رسید که تقریباً 10 برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

بر اساس این برنامه، مخازن ذخیره سازی باید تا 1 اکتبر 85 درصد و تا 1 نوامبر 95 درصد پر شود. البته این در حالی است که کارشناسان در دستیابی به این هدف تردید دارند.

کشورهای اروپایی اقدامات شدیدی را برای محدود کردن مصرف انرژی از جمله ممنوعیت روشن کردن چراغ‌های نمای ساختمان‌ها و کاهش دمای گرمایش داخلی،‌ آغاز کرده‌اند.

افزایش هزینه های انرژی به تورم دامن زده و به خانواده ها و کسب و کارها در سراسر اروپا آسیب رسانده است.

 


منبع: https://tn.ai/2764232

دولت آلمان قبلاً اپراتورهای گاز را ملزم کرده است تا انبارهای زیرزمینی را با رعایت یک برنامه زمان‌بندی دقیق پر کنند تا اطمینان حاصل شود که این کشور سوخت کافی در طول زمستان دارد.

قیمت‌ها در روز جمعه 7.6 درصد افزایش یافت و به 805.15 یورو در هر مگاوات ساعت در بورس انرژی اروپا رسید که این هفته 39 درصد افزایش نشان می‌دهد.