هزینه هنگفت خروج از روسیه برای شرکت های فناوری اطلاعات- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ماکسوت شادائف، وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه طی اظهاراتی اعلام کرد که شرکت‌های خارجی فناوری اطلاعات (IT) که بازار این کشور را به دنبال تحریم‌های غرب در سال جاری میلادی ترک کرده‌اند، تقریباً 10 میلیارد دلار سود را از دست دادند.

وی در یک نشست پارلمانی گفت: طبق برآوردهای ما، زیان شرکت‌های بین‌المللی فناوری اطلاعات که در سال 2022 فعالیت خود را در این کشور متوقف کردند، 650 تا 700 میلیارد روبل (9.4 تا 10.2 میلیارد دلار) بوده است.

شادایف خاطرنشان کرد که روسیه مشتاق همکاری با کشورهایی است که با وجود تحریم‌ها آماده همکاری هستند. وی تأکید کرد که حتی با وجود خروج شرکت‌های غربی، فناوری و پروژه‌های روسیه در حوزه فناوری اطلاعات همچنان رقابتی هستند.

این وزیر گفت که شرکت های فناوری اطلاعات خارجی، از جمله نامهای مطرح در این صنعت مانند آی‌بی‌ام و مایکروسافت، با آگاهی از زیان هایی که متحمل خواهند شد، تصمیم به ترک را به تنهایی گرفتند.

این وزیر روسی گفت: اکنون شاهد تقاضای زیادی برای پروژه‌های مشترک در زمینه فناوری روسیه در کشورهای آمریکای لاتین، خاورمیانه و آسیا هستیم.

وی تاکید کرد که روسیه از صنعت جهانی فناوری اطلاعات عقب نخواهد ماند و فرصت هایی برای همکاری بر اساس مشارکت‌های منصفانه خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، تعداد زیادی از شرکت‌های بین‌المللی، از جمله شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات، به دلیل فشار تحریم‌ها در روسیه فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2827343

این لیست شامل خودروسازان آمریکایی، اروپایی و ژاپنی، شرکت‌های بزرگ انرژی، خرده فروشان، رستوران‌ها و هتل‌های زنجیره‌ای، برندهای پوشاک و بسیاری صنایع دیگر می‌شود.