هشدار صندوق بین المللی پول درباره ناامنی غذایی “هولناک” در آفریقا- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

این افزایش چشمگیر به ضربه سنگین ویروس کرونا و اثرات ناشی از جنگ روسیه و اوکراین، همراه با تشدید ناآرامی ها و خشکسالی در برخی از مناطق جنوب صحرای آفریقا نسبت داده می‌شود.

بر اساس این گزارش، تعداد افرادی که انتظار می رود در سال جاری میلادی به دلیل عدم دسترسی به غذای کافی با مشکل مواجه شوند، شاهد افزایش 50 درصدی نسبت به 82 میلیون نفری است که قبل از همه گیری اعلام شده بود.

تورم سالانه قیمت مواد غذایی در این منطقه از نیمه دوم سال گذشته میلادی به بیش از 10 درصد رسیده است و چشم انداز اقتصادی جدید صندوق بین المللی پول در این هفته پیش بینی تورم منطقه ای خود را با دو درصد افزایش به 8.7 درصد برای سال 2022 افزایش داد.

وی گفت: من در چاد بودم و واقعاً شرایطی که در آنجا می‌بینید از نظر امنیت غذایی واقعاً بسیار وحشتناک است. قحطی در سومالی در راه است.

رویترز به نقل از آببه سلاسی، مدیر بخش آفریقای صندوق بین‌المللی پول گفت: آنچه ما را واقعاً نگران می‌کند این واقعیت است که این موضوع در رأس همه اختلالات ناشی از همه‌گیری صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که نیجریه، غنا، اتیوپی، مالاوی و زیمبابوه ممکن است نیاز به افزایش سریعتر یا قاطع تر نرخ بهره بانکی داشته باشند.

 


منبع: https://tn.ai/2788567

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس چشم انداز اقتصادی منطقه‌ای صندوق بین المللی پول که در روز جمعه منتشر شد، حدود 123 میلیون نفر، که 12 درصد از جمعیت جنوب صحرای آفریقا را تشکیل می دهند، تا پایان سال جاری با ناامنی غذایی شدید روبرو هستند.

 این مؤسسه مستقر در واشنگتن چشم انداز رشد تولید ناخالص داخلی را با 0.2 درصد کاهش به 3.6 درصد رساند، که کاهش قابل توجهی نسبت به رشد 4.7 درصدی در سال 2021 نشان می‌دهد.