هواشناسی ایران 1401/06/25؛ بارش 3 روزه در برخی استان ها/ ادامه کاهش دما در شمال- اخبار هواشناسی – اخبار اقتصادی تسنیم

جمعه 1401/06/25: نواحی شرقی خلیج فارس، در استان هرمزگان.

شنبه 1401/06/26: مناطق ساحلی و دور از ساحل نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و نیمه غربی تنگه هرمز، در استان‌های بوشهر و هرمزگان.

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع امواج در ساحل میانگین 1 تا 1/5 متر و در فراساحل میانگین 2 تا 2.5 متر

روند کاهش دمای هوا امروز در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر ادامه داشته و از شنبه تا دوشنبه‌ دمای هوا به‌تدریج افزایش می‌یابد.

 توصیف سامانه: تشدید سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

توصیه: پرهیز از شنا، محدودیت در فعالیت‌های دریایی ازجمله فعالیت‌های تفریحی، اتخاذ محدودیت و تمهیدات لازم جهت تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی، تمهیدات پیشگیرانه از خسارات احتمالی.

منطقه اثر:

امروز دریای خزر و طی 2 روز آینده خلیج‌فارس و تنگه هرمز مواج است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی 3 روز آینده در نوار شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد به‌ویژه منطقه زابل خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

همچنین طی 5 روز آینده به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌ و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و رعدوبرق پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2774992اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خطر خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی و مسافری.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 3 روز آینده در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر و ارتفاعات  البرز مرکزی بارش روی می‌دهد.