هواپیماهای جدید در راه است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، مهرداد بذرپاش ‌در جمع مدیران استان مازندران بیان داشت: در سال‌های گذشته شاهد تولید حداقلی مسکن بودیم که همین مسئله موجب شد تا قیمت‌ها افزایش یابد.

وی افزود: در روزهای گذشته گشت های تعزیرات با دفاتر مشاوران املاک متخلف برخورد کردند که این روند در سراسر کشور ادامه خواهد یافت.

بذرپاش اظهار داشت: در استان مازندران برای تامین زمین با مشکل مواجه بودیم اما تا الان با همت و پیگیری همکاران ۱۳۰ هکتار زمین تامین شده و چهار شهرک مسکونی در حدود ۲۲۲ هکتار هستند در آستانه تصویب مراحل در شورای عالی شهرسازی است که هفته آینده اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این همین ارتباط نیز حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی تخصیص پیدا کرده که بیش از ۲۲ هزار نفر متقاضی هم واجد شرایط تشخیص داده شد.

بذرپاش تصریح کرد: توسعه ناوگان هوایی نیز در دستور کار قرار دارد و تا روزهای آینده هواپیماهای جدیدی به ناوگان هوایی کشور می پیوندد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در برخی شهرهای مازندران به دلیل نزدیکی جنگل و دریا با مشکل تامین زمین جهت ساخت مسکن مواجه هستیم که تلاش داریم تا با برنامه ریزی دقیق تر آن را برطرف کنیم.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اعلام صدور مجوز مرز هوایی ‌فرودگاه رامسر، از آمادگی این وزارتخانه برای واگذاری فرودگاه ها به بخشی خصوصی صلاحیت‌دار خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی امروز به منظور شرکت در یادواره شهدای شیرود و سالگرد خلبان شهید شیرودی و بازدید از چند طرح حوزه مسکن و راه سازی مازندران وارد شهرستان رامسر شد.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-10/718443-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

بذرپاش بیان داشت: تلاش می کنیم که دولت از تصدی گری خارج شود و تصدی گری توسط مجموعه های خصوصی صلاحیت دار انجام شود.

وی بیان کرد: در حوزه مسکن قیمت‌سازی های کاذبی از سوی برخی از مشاوران املاک صورت گرفت که موجب متضرر شدن شهروندان می شود.

وی تصریح کرد: فرودگاه هایی که قابلیت اقتصادی و واگذاری دارند می تواند در اختیار بخش خصوصی صلاحیت دار  برای بهره برداری  از ظرفیت های ایجاد شده قرار گیرند.

وی یادآورشد: تکمیل کریدور های شمال و جنوب نیز در دستور کار قرار دارد ، تا برای کشور تولید ثروت نماید.

آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای واگذاری فرودگاه‌ها به بخش خصوصی

بذرپاش تصریح کرد: از آنجا که زمین های کشاورزی درجه یک و دو مازندران قابل ساخت مسکن نیست بنابراین توسعه ساخت و ساز در برخی مناطق به کندی صورت می گیرد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی شناسایی و عرضه خانه های خالی و  مالیات بر معاملات مکرر و افزایش عرصه می تواند در کنترل قیمت مسکن موثر باشد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه درباره آخرین وضعیت آزاد راه ساحلی چالوس – رامسر هم گفت: با توجه به گردشگرپذیری و ورود چشمگیر مسافران و گردشگران اجرای این طرح جزو نیاز های ضروری این منطقه است چرا که به علت تردد زیاد شاهد گره های کور ترافیکی در این منطقه هستیم.

ایجاد چهار شهرک مسکونی ۲۲۲ هکتاری در مازندران تصویب می شود

بذرپاش ‌بیان داشت: در هر نقطه فرودگاهی که نیاز به توسعه زیرساخت ها داشته باشد این جزو سیاست ها و برنامه های دولت است که برای توسعه آن اقدام کند و به عنوان نمونه همین امروز فرودگاه گناباد که سال ها غیر فعال شده بود با توسعه زیرساخت های آن فعالیت خود را از سرگرفت.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن رامسر با درخواست واگذاری زمین های دولتی و نهادهای عمومی و دستگاه های اجرایی برای ساخت مسکن از تصویب ایجاد چهار شهرک مسکونی ۲۲۲ هکتاری به زودی در مازندران خبر داد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال تعداد متقاضیانی که زمین دریافت می‌کنند به  ۴۰۰ هزار متقاضی در سراسر کشور  خواهد رسید، اظهارداشت : با ارائه بسته ۱۹گانه در خصوص بافت فرسوده شاهد رشد صدور پروانه در این زمینه هستیم.

بذرپاش یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه اخیر، ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در کشور سرعت بیشتر گرفته و اگر بتوانیم کمبود زمین این بخش را جبران کنیم به طور قطع سرعت پروژه ها قابل قبول خواهد بود.