واردات جهانی ال ان جی رکورد زد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2837568

در عین حال، بیشتر کشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا به دلیل واردات رو به رشد اتحادیه اروپا توانایی پرداخت قیمت‌های لحظه ای گاز را نداشتند.

تخمین زده می شود که این منطقه حدود 25 درصد از کل LNG معامله شده در سال 2022 را خریداری کرده است و در رقابت با مصرف کنندگان آسیایی پیروز شده است، چرا که به دنبال کاهش عرضه خط لوله روسیه به اکثر مشتریان خود در اتحادیه اروپا در بحبوحه تحریم ها، قیمت های معیار اروپا افزایش یافت.

سال گذشته، واردات LNG اتحادیه اروپا به 101 میلیون تن رسید که نشان دهنده رشد 58 درصدی نسبت به سال 2021 می باشد.

بیشتر خرید LNG اروپا به دلیل کاهش تقاضا در آسیا افزایش یافته است، جایی که چین کاهش غیرمعمول مصرف انرژی را به دلیل کاهش رشد اقتصادی مرتبط با بیماری همه گیر کووید ثبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده های موسسه ریفینیتیو Refinitiv، واردات گاز طبیعی مایع (LNG) توسط مصرف کنندگان جهانی در سال 2022 در مجموع 409 میلیون تن بوده است که بیشترین رقم در طول تاریخ محسوب می شود.

گفته می شود که این حجم از واردات بی سابقه به دلیل افزایش تقاضا به ویژه از سوی اتحادیه اروپا صورت گرفته است. این اتحادیه در پی تحریم ها واردات گاز طبیعی خود را از روسیه به سرعت کاهش داد و به بازار برتر برای گاز ال ان جی ظاهر تبدیل شد.

بر اساس گزارش موسسه ریفینیتیو، واردات جهانی سوخت ال ان جی در سال قبل از آن 379.6 میلیون تن ثبت شده بود.