وزیر اقتصاد: سهمیه واردات و صادرات 400 دلار برای هر خانوار در سیستان اجرایی می شود- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

خاندوزی یادآور شد: رفع تعهد ارزی تعاونی های مرزنشین که ماه ها بود پیگیری می‌شد مطرح شد و امروز استاندار فهرست کامل و دقیق این افراد را احصا کرد و فردا این فهرست را به بانک مرکزی برای رفع تعهد خواهد داد.

 به گزارش  خبرگزاری تسنیم،‌ سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی  امروز جمعه در یک برنامه  خبری درباره نتایج سفر دو روزه‌ به سیستان و بلوچستان گفت: وضعیت اقتصادی به ویژه خشکسالی در استان سیستان و بلوچستان منجر به رکود و خلوت شدن روستاها شده است و برای اصلاح این موارد تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: درباره استقرار ایکس ری هم قرار شد زودتر از موعد مقرر 8 ماهه ای که ایکس ری ها ساخته می‌شود، این کار تسریع و انجام شود.

وزیر اقتصاد همچنین خبر داد: با توجه به اینکه کسبه و اصناف استان از جهات مختلف تحت فشار بودند مقرر شد که جرایم و دیرکردهای مالیاتی سال‌های گذشته آنها بخشوده شود و  از ظرفیت ماده 165 درباره اصناف و کسبه ای که اعتراض به اصل مالیات دارند حداکثر استفاده صورت گیرد.

به گفته وزیر اقتصاد درباره منطقه آزاد نیز با توجه به تصویب اساسنامه و رفع ایراد شورای نگهبان، به محض ابلاغ اجرای آن آغاز می‌شود.

خاندوزی گفت: درباره معوقات بانکی کشاورزان با توجه به خشکسالی تصمیم بر این شد که معوقات تا زمانی که سازمان برنامه بخشنامه سال جدید را ابلاغ کند، متوقف شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2815398وی با اشاره به عدم اجرای کامل ابلاغیه 12 بندی رییس جمهور در اردیبهشت ماه اظهار کرد: در این سفر متوجه شدیم بخش هایی از این ابلاغیه محقق نشده و به طور خاص سهمیه واردات و صادرات 400 دلار برای هر خانوار در هر هفته اجرایی نشده بود که در این مورد وزیر صمت قول دادند به زودی کمیسیون ماده 12 مصوبه لازم را ابلاغ کند.

وزیر اقتصاد ادامه داد: درباره بازارچه مرزی میلک، با موافقت گمرک مقرر شد نیمی از فضا در اختیار خرده فروشی برای رفع مایحتاج مردم این منطقه قرارگیرد.