وزیر جهاد کشاورزی: از تمام ظرفیت ها برای تقویت بانک کشاورزی استفاده خواهیم کرد

 

نیکبخت در تشریح اولویت‌های بخش کشاورزی، به صنعت شیلات و قابلیت‌های این بخش و نقش آن در تولید، اشتغال و صادرات اشاره و اظهار کرد: با توجه به توانمندی‌های موجود در این بخش و تعداد طرح‌های راکد و نیمه تمامی که در سراسر کشور وجود دارد، ضروری است از منابع و تسهیلات بانک کشاورزی برای راه اندازی مجدد طرح‌های این حوزه استفاده شود.

وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر ارائه برنامه‌های عملیاتی و اجرایی برای تأمین منابع مورد نیاز از سوی بانک کشاورزی، تصریح کرد: از همه ظرفیت‌ها برای اجرایی شدن این برنامه‌ها استفاده و در صورت نیاز تا بالاترین سطح در دولت پیگیری خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی، با تأکید مجدد بر موضوع محدودیت منابع افزود: نباید خود را به منابع موجود محدود کنیم بلکه باید راه‌های جدیدی برای تأمین منابع مورد نیاز بخش کشاورزی پیدا کرده و بستر مناسبی را برای سرمایه‌گذاری در این حوزه ایجاد کنیم.

 

 

وی با اشاره به محدودیت منابع و ضرورت توزیع آن متناسب با اولویت‌ها، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیاز بخش کشاورزی به تسهیلات چندین برابر منابع موجود است و ضروری است از تمام امکانات موجود برای رفع محدودیت‌های بانک کشاورزی در تأمین منابع استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی حمایت از حوزه دام و طیور را از دیگر اولویت‌های این وزارتخانه برشمرد و با بیان اینکه شناسایی واحدهای راکد و نیمه‌تمام این بخش در دستور کار قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد: در مرحله بعد با کمک بانک کشاورزی، این طرح ها به چرخه تولید باز خواهند گشت.

 

وی با اشاره به صنایع تبدیلی و وضعیت طرح‌های نیمه تمام این بخش، بر برنامه‌ریزی و حمایت تسهیلاتی برای بهره‌برداری از  این طرح‌ها به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی، تاکید کرد و یادآور شد: بهره‌برداری از این طرح‌ها ارزش افزوده قابل توجهی برای اقتصاد کشور به ارمغان خواهد آورد.

نیکبخت ضمن قدردانی مجدد از مدیران و کارکنان بانک کشاورزی به لحاظ حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان بخش کشاورزی، گفت: حمایت و پشتیبانی از بانک کشاورزی را وظیفه خود می‌دانم چرا‌که معتقدیم در نتیجه پشتیبانی و تقویت این بانک، سیاست‌ها و برنامه‌های اتخاذ شده برای حمایت از فعالان بخش کشاورزی با سهولت بیشتری اجرا خواهد شد.

وی در ادامه، حمایت از تولیدکنندگان و فعالان بخش کشاورزی را وظیفه اصلی وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی دانست و تصریح کرد: برای پیشگیری از توقف فعالیت و ورشکستگی واحدهای تولیدی، در تعامل با تولیدکنندگان انعطاف بیشتری داشته باشیم و با راهکارهای مناسب پشتیبان آنان باشیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2981155

 

نیکبخت با بیان اینکه در زمینه تولید و توسعه کشت گلخانه ای نسبت به دو سال گذشته شاهد تحول قابل توجهی هستیم و متقاضیان زیادی برای فعالیت در این حوزه به ویژه صادرات اعلام آمادگی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: حمایت از فعالان این بخش نیز جزو اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، نیکبخت صبح روز دوشنبه هشتم آبان ماه، در دیدار با مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، معاونان مدیرعامل، مدیران ادارات مرکزی و مدیران و معاونان استانی این بانک، حمایت بانک کشاورزی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و مشارکت آنان در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی را شایسته قدردانی دانست و اظهار داشت: تقویت بانک کشاورزی در ابعاد مختلف، موجب رونق تولید بخش کشاورزی خواهد شد.