پاداش و ارتقای کارکنان دولت به نظرات مردم منوط شد

در مرحله پایانی اجرای این سامانه، آثار نتایج نظرات مردم به فرایندهای مدیریت منابع انسانی متصل خواهد شد. بدین ترتیب، پاداش، جبران خدمات، ارزیابی و ارزشیابی کارکنان دولت به نتایج نظرات مردم بستگی خواهد داشت.

تاکنون برای نزدیک به یک میلیون نفر از کارکنان دولت، کد دوبعدی صادر شده و بیش از 400 هزار نظر از مردم دریافت شده است.این طرح دارای 3 مرحله بوده است که فاز اول با هدف طراحی و آماده‌سازی زیرساخت در شهریورماه 1402 به پایان رسید و به صورت آزمایشی آغاز به کار کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3032151

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در راستای اجرای مصوبات شورای عالی اداری و پیرو دستور رییس‌جمهور مبنی بر راه‌اندازی سامانه برخط پایش رضایت مردم از کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور، سامانه سنجش رضایت مردم از کارکنان دولت توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شد.

همچنین از طریق نتایج گزارش‌های مردمی، کارمند برتر در جشنواره شهید رجایی سال 1403 معرفی می‌شود.

این سامانه در جهت سنجش رضایتمندی شهروندان و خدمت‌گیرندگان از فرایند و کیفیت ارائه خدمات توسط کارکنان دستگاه‌های اجرایی بهره‌برداری شد.

امروز در مرحله دوم این طرح، سامانه سنجش میزان رضایت مردم از عملکرد کارکنان دولت، به صورت رسمی آغاز به کار کرد و بدین ترتیب مردم برای ثبت نظرات خود در سامانه سنجش رضایت از عملکرد کارکنان دولت می‌توانند با اسکن کد دو بعدی اختصاصی در محل استقرار کارمندان یا با گرفتن کد دستوری اختصاصی برای هر یک از کارکنان دولت، نظر خود را در خصوص نحوه ارائه خدمت توسط کارمندان ثبت کنند. کد دو بعدی اختصاصی هر کارمند باید در دسترس مردم نصب شده باشد و مردم می‌توانند هنگام مراجعه به دستگاه‌ها‌ی دولتی، در صورتی که کدهای دو بعدی نصب نشده یا مخدوش باشد، از طریق بازوی mardom_bot در سکوی «بله» یا تماس با شماره 02185351002 و ثبت پیام صوتی، گزارش خود را ثبت کنند.