پیش بینی اشتغال2600نفری با افتتاح 1000 پروژه فنی و حرفه ای


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ مهرداد عظیمی, رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور در مراسم آیین افتتاح و بهره‌برداری از 1000پروژه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با تأکید بر امر مهارت آموزی گفت: در بخش آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای امروز شاهد آغاز به کار 878 آموزشگاه آزاد هستیم و 73مرکز جهاد کارگاهی افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از وعده‌های دولت سیزدهم بحث مردمی‌سازی دولت است، افزود: صدور مجوزهای آموزش‌های آزاد حکایت از واگذاری آموزش به بخش خصوصی دارد و موضوع توسعه مراکز جهاد دانشگاهی در راستای همین هدف بزرگ است.

عظیمی با بیان اینکه سه مرکز سنجش مهارت، هفت مرکز مدیریت، 6مرکز پذیرنده محیط واقعی و سه آموزشگاه نیز آغاز به کار خواهد کرد گفت: 25کارگاه با زیربنای 20هزار متر مربع، 27کارگاه آموزشی جدید با زیربنای بیش از 25هزار متر مربع و اعتبار افزون بر یک هزار و 200میلیارد ریال راه‌اندازی خواهد شد.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای با بیان اینکه  راه اندازی سه کارگاه مهارت با سقف اعتباری 200میلیارد ریال سبب می‌شود 13هزار نفر به ظرفیت آموزشی دولتی سازمان اضافه شود ادامه داد:878 آموزشگاه آزاد، 6محیط کار واقعی، هفت مرکز مشابه دانشگاهی و 2مرکز جهاد کارگاهی راه‌اندازی شده که مجموعه این پروژه‌ها به ایجاد اشتغال برای دست کم 2هزار و 600نفر خواهد انجامید و همچنین 38هزار نفر دوره آموزش در سال به ظرفیت‌های آموزشی سازمان در این بخش اضافه می‌شود.مجموعه این اقدامات با سقف اعتبار یک هزار میلیارد تومان انجام شده است.

به گزارش تسنیم، در مراسمی با حضور وزیر تعاون و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، یک هزار پروژه فنی و حرفه‌ای در کشور افتتاح شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3035527