پیش بینی صرفه جویی مصرف برق به اندازه مصرف یک کلانشهر- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: سال گذشته در گرمترین روز مرداد ماه رکورد مصرف برق کشور شکسته شد و میزان مصرف برق از 69 هزار مگاوات عبور کرد و پیش بینی می‌کنیم که امسال با رشد تولید و افزایش تعداد مشترکان رکورد جدیدی در مصرف برق کشور ثبت شود و این رقم احتمالا به 73 هزار مگاوات خواهد رسید . 

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در طرح کاهش مصرف خانگی حتی پرمصرفها هم میتوانند با کاهش مصرف برق خود نسبت به دوره مشابه پاداش دریافت کنند، گفت: برآورد می شود با همکاری خوب مردم و مشارکت همگانی آنها‌ به اندازه مصرف برق یک کلان شهر با جمعیت 3 تا 4 میلیون نفر نظیر تبریز یا مشهد در بخش خانگی کاهش مصرف محقق شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران اظهار داشت: امسال وزارت نیرو 140 برنامه عملیاتی برای عبور موفق از اوج بار تدوین کرده که افزایش درمیزان تولید و ظرفیت تامین برق نیروگاهها یکی از مهمترین محورهای این برنامه محسوب میشود. 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2891686

وی افزود: محور دیگر این برنامه به اقدامات در زمینه میزان کاهش اوج مصرف و مدیریت مصرف و تقاضاست که طرح کاهش مصرف برق خانگی در چند روز اخیر توسط وزیر محترم نیرو رونمایی شد. 

وی ادامه داد: اگر مشترکان خانگی مصرف برق خود را به زیر الگو و یا حتی کمتر از دوره مشابه قبل برسانند تا 2000 تومان به ازای هر کیلو‌وات ساعت کاهش مصرف، پاداش دریافت خواهند کرد . 

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: طرح کاهش مصرف برق طرحی است که متناسب با اقلیم هر منطقه طراحی شده و اجرای آن از ابتدای خرداد تا پایان شهریور ماه جاری ادامه دارد .