پیش بینی قیمت طلا و سکه ۵ آذر ۱۴۰۲ / معامله‌گران غافلگیری شدند

بستر مساعد بازار طلا برای خرید

قیمت طلا و سکه امروز با گپ مثبت باز شد. روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا برای ساعاتی سکه امامی را در کانال ۲۹ میلیونی قرار داد، اما در پایان معاملات امروز، روند افزایشی قیمت‌ها کمی تعدیل شد و این قطعه در کانال پایین‌تر قرار گرفت.

امروز قیمت طلا افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۱۳۶ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۶۲۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۳۱ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۵۳ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید.

223223


منبع: https://www.khabaronline.ir/live/1841136/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%DB%B5-%D8%A2%D8%B0%D8%B1-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%BA%D8%A7%D9%81%D9%84%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

وی با تاکید بر حساسیت قیمت انس جهانی طلا خاطرنشان کرد: «رخدادهای جهانی بر روند قیمت انس تاثیر زیادی دارد و در بازارهای داخلی نیز بر روند قمیت طلا و سکه موثر است.
»

این فعال اقتصادی با بیان اینکه احتیاط مردم در بحث کاهش تقاضا اثرگذار است افزود: «در سال گذشته نوسانات طلا بسیار شدید و لحظه‌ای بود و گاهی این تحرکات قیمتی به ۲۰ تا ۳۰ درصد هم می‌رسیده است؛ اما الان شرایط باثبات است و چنین نگرانی‌هایی وجود ندارد.»

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع‌ سکه افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شدند. سکه گرمی نیز با رشد ۱۰۰ هزار تومانی کمترین مقدار افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت و روی قیمت پنج میلیون و ۸۵۰ هزار تومانی ایستاد.

رشد حباب،‌ در تمام قطعات سکه

این مقام صنفی سابق با تاکید بر ثبات فعلی در بازار طلا خاطر نشان کرد: «انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان سال تقاضا در بازار طلا کمی تشدید شود. اما نباید انتظار نوسان شدید در قیمت‌ها را داشته باشیم.»

در همین راستا ابراهیم محمدولی فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با تاکید بر نوسانات محدود بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا در آرامش است و قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده است. این ثبات می‌تواند باعث شود فعالان صنعت طلا و مردم به راحتی برای خرید و فروش اقدام کنند.»

امروز چهارم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی افزایش ۲۹۸ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۹۴۶ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار امروز با رشد ۳۱۵ هزار تومانی پرچمدار بیشترین رشد قیمت در خانواده سکه‌ها شد و با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۱۸ هزار تومان معامله شد.

برخلاف انتظار معامله‌گران بازار طلا که پیش‌بینی می‌کردند در پی آتش‌بس چهار روزه میان حماس و اسرائیل بازار طلا در روند کاهشی قرار ‌گیرد؛ اما انس جهانی طلا به منطقه ۲۰۰۰ دلاری برگشت و در نخستین روز هفته قیمت دلار افزایش ۱۰۰ تومانی داشت و متعاقب آن قیمت طلا و سکه صعودی شد. گفتنی است انس جهانی طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۲۰۰۲ دلاری در حال معامله است.

امروز حباب تمام قطعات سکه افزایش داشت. حباب سکه‌ امامی ۱۶۱ هزار تومان، سکه بهار ۱۴۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۲۴ هزار تومان، ربع سکه ۱۶۱ هزار تومان و سکه گرمی ۸۱ هزار تومان افزایش داشت.

پرچمداری سکه بهار در افزایش قیمت