پیش بینی وضع هوای مازندران؛ برف و باران در راه است

داده های دریافتی از ایستگاه های هواشناسی نشان می دهد که ساری با ثبت دمای ۲۱ و بلده و رینه لاریجان با ۱۴.۲ درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم ترین و سردترین مناطق مازندران در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

هواشناسی شرایط جوی مازندران در روزهای جمعه و شنبه را ابری همراه با بارش متناوب باران، در ارتفاعات مه آلود با بارش باران و برف، وزش باد و کاهش دما پیش بینی کرده است.

میانگین دمای هوا طی امروز و فردا در مناطق مرکزی و شرقی بین ۲۰ تا ۲۳، مناطق غربی بین ۱۶ تا ۱۷ و در مناطق کوهستانی نیز بین هشت تا ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

آسمان مازندران در روزهای دوشنبه و سه‌ شنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و با احتمال رگبار پراکنده باران، ارتفاعات ابری و مه آلود همراه با کاهش دما، وزش باد گاهی با بارندگی و در مناطق سردسیر و کوهستانی با بارش برف همراه خواهد بود.

طبق پیش بینی وضع هوای مازندران در روزهای دوشنبه و سه شنبه در مناطق ساحلی و جلگه ای شاهد بارش پراکنده باران، در ارتفاعت بارندگی و در مناطق کوهستانی نیز شاهد بارش برف خواهیم بود و دمای هوا نیز کاهش خواهد یافت.

شرایط جوی مازندران در روز چهارشنبه صاف تا نیمه ابری و با افزایش محسوس دما و در روز پنج‌شنبه نیز صاف تا نیمه ابری و از اواخر روز ابری با وزش باد بتدریج از سمت غرب استان با بارندگی پیش بینی شده است.

با ورود سامانه بارشی، دمای هوا نیز روند کاهشی را در پیش خواهد گرفت بگونه ای که دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی با سه تا چهار درجه کاهش به ۱۸ تا ۱۹ درجه سانتی گراد بالای صفر، در مناطق غربی نیز با دو تا سه درجه کاهش به ۱۳ تا ۱۴ و در مناطق کوهیتانی نیز با سه تا چهار درجه کاهش بین هفت تا ۱۴ دزجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران را براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در ارتفاعات نیمه غربی استان با رگبار باران و رعد و برق پراکنده پیش بینی کرده است.

مطابق پیش بینی هواشناسی، از روز پنجشنبه بعدازظهر تا اواخر وقت روز جمعه دوباره شاهد بارندگی، وزش باد و کاهش دما در سطح استان خواهیم بود.

هواشناسی پیش بینی کرد که در روز چهارشنبه با ورود جریانات جنوبی شاهد افزایش دما خواهیم بود بگونه ای که دمای هوا در مناطق مرکزی و شرقی بین ۲۳ تا ۲۴، مناطق غربی بین ۱۸ تا ۱۹ و در مناطق کوهستانی نیز بین هفت تا ۱۱ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

وضعیت دریای خزر نیز در روز جاری با موج کوتاه پیش بینی شده است.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-87/708398-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B6%D8%B9-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به گزارش اقتصادآنلاین، پیش بینی وضع هوای مازندان حاکی از این است که آسمان مازندران امروز و در شامگاه در مناطق غربی استان با رگبار باران و وقوع رعد و برق همراه باشد.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران امروز در گرمترین ساعت به ۲۳ درجه سانتی گراد بالای صفر می رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته ۲ درجه افزایش نشان می دهد.