پیمان پاک: تهیه گزارش تخلفات انتخابات اتاق بازرگانی در 3 جلسه شورای عالی نظارت/ سلاح ورزی رد صلاحیت شده بود- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

پیشتر برخی رسانه ها گزارشاتی از برخی تخلفات اقتصادی وی منتشر کرده بودند.

دبیر شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی با تاکید بر اینکه تایید صلاحیت نامبرده با حمایت دولت یک دروغ است افزود: برخی جریانات سیاسی با شبکه رسانه‌ای و فضای مجازی خود همچنان پیشرو در فرافکنی و غوغا سالاری و لجن پراکنی هستند. آن کس که از این وضعیت بیشترین نفع را می برد پدرخوانده اتاق است که بیرون نشسته و در حال طراحی نقشه است.

وی افزود: هرگونه تصمیم گیری در خصوص انتخابات اتاق ایران بر عهده شورای عالی نظارت است.

لازم به ذکر است انتخابات اتاق بازرگانی ایران در حالی 28 خردادماه برگزار شد که دستگاه‌های نظارتی، امنیتی، صلاحیت حسین سلاح ورزی را به دلیل برخی مسائل اقتصادی رد کرده بودند و این فرد به صورت غیرقانونی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2917598

وی ادامه داد: روز انتخابات، سلاح ورزی با وجود تاکید نمایندگان دولت و نهاد نظارتی مبنی بر عدم امکان کاندیدا شدن به عنوان نامزد رئیس اتاق حضور پیدا کرده است. 

پیمان پاک با اشاره به اینکه انجمن نظارت متشکل از چهار نفر تعیین شده از سوی اتاق و یک نفر از سمت دولت است، عنوان کرد: این اعضا با وجود این مسائل انتخابات اتاق را برگزار کرده اند. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسینم، علیرضا پیمان پاک دبیر شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی ایران در واکنش به انتخابات اتاق بازرگانی ایران و تخلفات رخ داده شده که با اعتراض گسترده مواجه شده، اظهار کرد: تاکنون سه جلسه شورای عالی نظارت با حضور دستگاه‌های امنیتی در این خصوص برگزار شده و گزارش کامل تخلفات هم با حضور اینجانب به کمیسیون اصل نود و با حضور وزیر صمت به کمیسیون اقتصادی مجلس داده شده است. 

پیمان پاک تصریح کرد: در این انتخابات فرد مذکور(حسین سلاح‌ورزی) رد صلاحیت شده بود و هیچ تائیدیه ای در خصوص تایید صلاحیت نامبرده هم صادر نشده بود.