چه آنتی ویروسی برای اندروید خوبه؟

محافظت از حریم‌خصوصی حساب‌های کاربر و بررسی این‌که ایمیل او مورد حمله قرار گرفته است یا خیر.

اعلام هشدار همگام اتصال به شبکه‌های ناامن وای‌فای.

گوگل پس‌از شناسایی بدافزار‌ها در فروشگاه پلی‌استور خود، آن‌ها را سریعاً حذف می‌کند. نکته‌ی مهم این است که بدافزار‌ها ابتدا در این فروشگاه منتشر می‌شوند و گوگل مدتی بعد و پس‌از شناسایی، آن‌ها را حذف خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد فرایند بررسی برنامه‌ها در گوگل‌پلی به‌اندازه‌ی اپ‌استور اپل سخت‌گیرانه نیست و بدین‌ترتیب احتمال انتشار بدافزار‌ها در بازار برنامه‌های اندرویدی غول جستجوی اینترنت وجود دارد.

بیشتر بخوانید؛

اطلاع به کاربر درصورت شناسایی نقص‌های امنیتی.

محافظت از اطلاعات شخصی کاربران درمقابل وب‌سایت‌ها یا پیوند‌های ناامن.

یکی از بهترین آنتی ویروس‌های اندروید Norton Mobile Security است. این برنامه از دستگاه شما دربرابر تهدیدات امنیتی محافظت می‌کند و علاوه‌براین امنیت شبکه‌های خطرناک وای‌فای را بهبود می‌بخشد. این اپلیکیشن از گوشی شما دربرابر حمله‌های سایبری محافظت کرده و امنیت شما را هنگام مرور وب افزایش خواهد داد.

بررسی امنیت شبکه‌های وای‌فای.

بررسی دائمی و ۲۴ ساعته‌ی تهدیدات‌های امنیتی.

چرا باید یه گوشی اضافی داشته باشیم؟ / دلایلی که به شماره تلفن مشعل نیاز دارید

پشیبانی از قابلیت ضدسرقت با ویژگی‌هایی مثل قفل، مکان‌یابی و پاک‌کردن اطلاعات دستگاه‌های سرقت‌شده.

امکانات:

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، با رشد روز‌افزون استفاده از گوشی‌های هوشمند و اندروید، سؤال اساسی این است که در این سیستم‌عامل آیا به آنتی ویروس نیاز خواهیم داشت؟ اگر به آنتی ویروس نیاز داشته باشیم، کدام برنامه‌ها، گزینه‌ی بهتری خواهند بود؟

تنظیم قفل روی برنامه‌های دیگر.

سازگار با اندروید ۴٫۱ و نسخه‌های جدیدتر این سیستم‌عامل.

۵. Avast Mobile Security

امکانات:

امکان قفل دستگاه درصورت سرقت یا گم‌شدن آن.

ویندوز، مک، اندروید و iOS همگی از راهکار‌های مختلفی برای مقابله با بدافزار‌ها و ویروس‌ها استفاده می‌کنند. در برخی از این سیستم‌عامل‌ها، محافظت به‌شکل یک برنامه‌ی آنتی ویروس کامل ارائه می‌شود. ازطرف دیگر برخی از سیستم‌عامل‌ها به ابزار‌های درونی مجهز شده‌اند که تاحدود زیادی جلوی فعالیت بدافزار‌ها را به‌طور خودکار می‌گیرند. درهرصورت نصب برنامه‌های آنتی ویروس شخص‌ثالث می‌تواند به افزایش امنیت دستگاه شما کمک کند.

محافظت از کودکان.

بهره‌گرفتن از ابزار‌های برای ردیابی گوشی‌های سرقت‌شده و گم‌شده.

آیا اندروید امن است؟ پاسخ دادن به این سؤال دشوار است، اما می‌توان با اطمینان جواب داد که اگر گوشی هوشمند خود را روت نکرده و از فروشگاه‌های ناامن اقدام به دانلود و نصب اپلیکیشن نکنید، ریسک آلوده شدن به ویروس و بدافزار را به مقدار زیادی کاهش خواهید داد.

در این بخش، بهترین و قدرتمندترین آنتی ویروس‌های رایگان را برای سیستم‌عامل اندروید به شما معرفی خواهیم کرد.

مجهز به VPN داخلی.

امکانات:

امکانات:

بهره گرفتن از شبکه‌ی خصوصی مجازی داخلی برای افزایش امنیت ارسال و دریافت داده‌های مرتبط با امورمالی.

پشتیبانی از شبکه‌ی خصوصی مجازی داخلی برای بهبود حریم‌خصوصی هنگام انجام امور مالی آنلاین و مرور وب.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-64/686442-%DA%86%D9%87-%D8%A2%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%A8%D9%87

گفتنی است برای استفاده از همه‌ی قابلیت‌های Bitdefender Mobile Security باید به اینترنت متصل باشید.

امکانات:

علاوه‌براین بسیاری از افراد، برنامه‌ها و بازی‌های موردنظر خود را از منابعی غیر از گوگل‌پلی دریافت می‌کنند که این امر می‌تواند امنیت دستگاه آن‌ها را بیشتر به‌خطر بیندازد. سرویس Play Protect گوگل، یکی از ابزار‌های آنتی ویروس شناخته‌شده در اندروید محسوب می‌شود که برای محافظت از دستگاه شما دربرابر بدافزار‌ها طراحی شده است.

چی کار کنیم که امنیت گوشی مون بره بالا؟


البته مثل اکثر برنامه‌ها با خرید اشتراک پولی می‌توانید از همه‌ی قابلیت‌ها و امکانات Avira روی دستگاه‌های اندرویدی خود استفاده کنید و علاوه‌براین از خدمات پشتیبانی ویژه برخوردار شوید.

امکانات:

محققان ابتدا به برنامه‌ای آنتی ویروس اجازه دادند نمونه‌هایی که شناسایی شده‌اند را حذف کنند و سپس با باز کردن نمونه‌های باقی‌مانده، سعی کردند امکان تشخیص مبتنی‌بر رفتار را به آنتی ویروس‌ها ارائه دهند. این تیم همچنین ۵۰۰ برنامه‌ی محبوب و امن را نصب کردند تا بفهمند آیا آنتی ویروس‌ها آن‌ها را به‌اشتباه به‌عنوان برنامه‌های مخرب علامت‌گذاری می‌کنند یا خیر.

اسکن خودکار سایر برنامه‌های نصب‌شده روی دستگاه‌های اندرویدی.

۸. Trend Micro Mobile Security

محافظت از دستگاه دربرابر انواع ویروس، بدافزار، نرم‌افزار‌های جاسوسی، تنظیمات و برنامه‌های ناامن، تماس‌گیرندگان ناشناس و تبلیغاتی و سایر تهدیدها.

آزادسازی حافظه‌ی دستگاه با حذف برنامه‌هایی که به‌طور پیش‌فرض روی آن نصب شده‌اند.

ورودی گوگل همچنین بیشترین نتایج کاذب را به‌نمایش گذاشت. بدین‌ترتیب آزمایشگاه AV-Comparatives مهر تأیید خود را برای همه‌ی آنتی ویروس‌های مورد آزمایش غیر از Play Protect به‌ثبت رساند. با توجه به آن‌چه گفته شد، به‌نظر می‌رسد راهکار داخلی اندروید، یعنی Play Protect، درحال‌حاضر نمی‌تواند در تشخیص بدافزار‌ها به‌خوبیِ برخی آنتی ویروس‌های توسعه‌داده‌شده برای این سیستم‌عامل عمل کند و درنتیجه استفاده از یک آنتی ویروس مناسب می‌تواند به بهبود امنیت دستگاه اندرویدی شما کمک کند.

بهترین آنتی ویروس‌های رایگان اندروید

قفل خودکار دستگاه درصورت جابه‌جا شدن سیم‌کارت.

امکانات:

آنتی ویروس خوب برای اندروید

۴. Norton Mobile Security

امکان نگه‌داری خصوصی سوابق مرور با VPN داخلی.

Avira یکی از بهترین آنتی ویروس‌های رایگان اندروید است. این برنامه از حریم‌خصوصی شما محافظت و اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های مخرب را مسدود می‌کند. علاوه‌براین یک VPN رایگان با محدودیت حجم ۱۰۰ مگابایت درهر روز ارائه می‌دهد.

تأثیر ناچیز روی مصرف باتری.

۹. McAfee Mobile Security

McAfee Mobile Security خدمات محاظت از هویت شما را روی گوشی‌های اندرویدی ارائه می‌دهد. با این برنامه ابزار‌هایی دراختیار خواهید داشت که می‌توان از آن‌ها برای محافظت از دستگاه دربرابر ویروس‌ها، فاش‌شدن اطلاعات شخصی و شناسایی بدافزار‌ها استفاده کرد. این برنامه نیز از VPN داخلی برای افزایش ارتباطات اینترنتی بهره می‌برد.

اسکن مداوم و منظم برنامه‌های نصب‌شده روی دستگاه و شناسایی و مسدودسازی تهدیدها.

شناسایی و حذف خودکار تهدید‌های امنیتی.

آنتی ویروس Kaspersky امنیت دستگاه اندرویدی شما را برقرار می‌کند. این آنتی ویروس همچنین ابزار‌هایی برای محافظت از حریم‌خصوصی و هویت کاربران ارائه می‌دهد. این برنامه از قابلیت‌های هوش‌مصنوعی نیز بهره می‌برد تا بتواند تهدید‌های احتمالی دستگاه شما را به‌طور مداوم شناسایی و آن‌ها را مسدود کند.

Bitdefender Mobile Security یکی از بهترین برنامه‌های آنتی ویروس برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. این ابزار از دستگاه شما دربرابر هرگونه بدافزار یا ویروسی محافظت خواهد کرد و علاوه‌براین مصرف باتری آن بسیار ناچیز است.

بهره گرفتن از شبکه‌ی هوشمند مبتنی‌بر ابر برای شناسایی و جلوگیری از نفوذ تهدیدات امنیتی به دستگاه.

قابلیت حذف بدافزار‌های شناسایی‌شده

شناسایی برنامه‌های مخرب.

امکانات:

امکانات:

۲. Bitdefender Mobile Security

امکان قفل‌گذاری روی برنامه‌های دیگر.

ثبت عکس از کاربر درصورتی که سه‌بار رمزعبور را نادرست وارد کند و ارسال مکان دقیق آن به دارنده‌ی گوشی.

مسدوسازی وب‌سایت‌های فیشینگ و وب‌سایت‌های حاوی بدافزار.

TotalAV ابزار فوق‌العاده‌ی حفاظتی است که می‌توان از آن در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل‌های مختلف استفاده کرد. این برنامه با نظارت دائمی روی دانلودها، فایل‌های اجرایی و فایل‌ها، تهدید‌های بالقوه را شناسایی خواهد کرد. این آنتی ویروس همچنین امکان محافظت لحظه‌ای از دستگاه‌های اندرویدی را فراهم می‌کند.

Avast Mobile Security یکی از محبوب‌ترین، سبک‌ترین و قدرتمندترین آنتی ویروس‌های رایگان اندروید است. این برنامه امنیت دستگاه‌های اندرویدی را ارتقا می‌دهد و هدف اصلی آن، حفط حریم‌خصوصی، امنیت و عملکرد‌های گوشی هوشمند شما است.

پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های مختلف

شاید قبلاُ از آنتی ویروس‌های شخص‌ثالث در محیط ویندوز استفاده کرده باشید؛ هرچند که مایکروسافت در سیستم‌عامل دسکتاپ خود از Defender برای افزایش امنیت و شناسایی و ازبین بردن ویروس‌ها و بدافزار‌ها بهره می‌برد. ازطرف دیگر گفته می‌شود مک ویروس نمی‌گیرد و امنیت بسیار خوبی دارد. امکان استفاده از راهکار‌های رایگان برای بهبود سطح امنیت رایانه‌ها وجود دارد و با توجه به نوع سیستم‌عاملی که از آن استفاده می‌کنید گزینه‌های مختلفی دردسترس شما خواهد بود.

Malwarebytes Security یکی از برترین آنتی ویروس‌های اندروید است. این برنامه ابزار‌های برای حذف تهدید‌های امنیتی از دستگاه ارائه می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های اپلیکشین مذکور می‌توان به امکان شناسایی آدرس وب‌سایت‌های فیشینگ و افزایش امنیت سایبری اشاره کرد.

۶. Kaspersky Mobile Antivirus

امکانات:

جلوگیری از حمله‌های سایبری به گوشی.

پشتیبانی از ویژگی‌های مرتبط با بهینه‌سازی عملکرد دستگاه.

با توجه به اینکه گوشی‌های هوشمند به بخش جدانشدنی زندگی روزانه‌ی ما تبدیل شده‌اند و عملیات‌های حساسی مانند انتقال پول و خرید اینترنتی، اکنون با این دستگاه‌ها انجام می‌شود، نیاز به یک نرم‌افزار امنیتی خوب اهمیت زیادی پیدا می‌کند. با این وجود اگر نکات بالا را رعایت کنید و از اپلیکیشن‌های تأیید شده ازطرف گوگل بهره ببرید ریسک را تا مقدار بسیار زیادی کاهش خواهید داد، ولی خطر کوچک به‌معنای عدم وجود ریسک نیست. به‌هرحال توصیه می‌شود همواره آماده‌ی مقابله با چنین خطراتی باشیم.

شناسایی برنامه‌هایی که از سوابق تماس و ارسال پیامک‌های کاربران جاسوسی می‌کنند.

پشتیبانی از سیستم تشخیص آنلاین تهدید‌های امنیتی

محافظت از حریم‌خصوصی و شناسایی برنامه‌هایی که روی رفتار کاربر نظارت دارند.

سازگاری با اندروید ۵ و نسخه‌های جدیدتر این سیستم‌عامل.

فناوری اسکن برنامه‌های محافظت‌شده که گوشی شما را دربرابر هرنوع تهدید امنیتی محافظت می‌کند.

محافظت از کاربر دربرابر پیوند‌های آلوده و ناامن هنگام مرور وب.

شناسایی آدرس وب‌سایت‌های فیشینگ.

امکان اشتراک‌گذاری برنامه با حداکثر ۱۰ دستگاه مختلف.

۳. Avira

شناسایی وب‌سایت‌های مخرب.

TotalAV به‌طورخودکار و منظم به‌روزرسانی می‌شود تا همیشه بتواند جدیدترین ویروس‌ها، انواع بدافزار‌ها و تهدیدات امنیتی را شناسایی کرده و آن‌ها را ازبین ببرد. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد با تنظیم اسکن‌های برنامه‌ریزی‌شده، سطح امنیت دستگاه خود را ارتقا دهند. این ابزار همچنین در مسدودسازی تبلیغات آنلاین، عملکرد بسیار خوبی دارد.


Trend Micro یک راهکار امنیتی است که ۳۰ سال از آغاز فعالیت آن می‌گذرد. این شرکت برنامه‌هایی برای اندروید، ویندوز، مک، iOS و حتی کروم‌بوک‌ها ارائه می‌کند که می‌توان از آن در محیط خانگی یا تجاری استفاده کرد. این آنتی ویروس به‌طور رایگان منتشر می‌شود که البته برخی قابلیت‌های اضافه‌ی آن نیاز به خرید اشتراک پولی دارد.

همان‌طورکه اشاره شد، توصیه‌ی مهم این است که همواره برنامه‌های موردنیاز خود را فقط ازطریق فروشگاه‌های معتبر دانلود کنید. علاوه‌براین قبل‌از نصب یک اپلیکیشن، سطح دسترسی آن را موردبررسی قرار دهید. به‌عنوان مثال اپلیکیشن سرعت‌سنج نیازی به دسترسی به دفترچه تلفن شما ندارد. همچنین با مطالعه نقد‌های کاربران می‌توانید از سالم بودن اپلیکیشن مطمئن شوید. درست است که با روت کردن گوشی‌هوشمند آزادی عمل بیشتری خواهید داشت، ولی بدانید که به همان میزان بدافزار‌ها و ویروس‌ها آزادتر خواهند بود.

کمک به پیداکردن گوشی‌های سرقت‌شده.

۱۰. Malwarebytes Security

بعضی از تولیدکننده‌های آنتی ویروس به چندین میلیون ویروس و بدافزار شناخته شده برای سیستم‌عامل اندروید اشاره می‌کنند و این مسئله را دلیل مهمی برای استفاده از برنامه‌های خود می‌دانند. بااین‌حال این رقم کاملاً اغراق‌آمیز به‌نظر می‌رسد و بسیاری از این موارد به نرم‌افزار‌های ناخواسته (Potentially unwanted) اشاره دارند و نه بد‌افزارها. اکثر بدافزار‌ها و ویروس‌ها همان نمونه‌های موجود در سایر سیستم عامل‌ها هستند و فقط برای اندروید پورت شده‌اند.

بررسی وب‌سایت‌های مشکوک و آلوده و اعلام هشدار به کاربر درمورد آن‌ها.

TotalAV Antivirus-۱

AVG Antivirus Free نیز ازجمله بهترین آنتی ویروس ‌های رایگان اندروید است. این ابزار اشترک پولی هم دارد که البته می‌توانید به‌مدت ۳۰ روز از همه‌ی قابلیت‌های آن به‌طور رایگان استفاده کنید. این برنامه از دستگاه اندرویدی شما دربرابر نفوذ ویروس‌ها و سرقت اطلاعات جلوگیری می‌کند. شما همچنین قابلیت‌هایی برای محافظت از حریم‌خصوصی دراختیار خواهید داشت و می‌توانید از آن برای ایجاد قفل روی سایر برنامه‌ها استفاده کنید.

Avast، AVG، Bitdefender، G Data، Kaspersky و Trend Micro Maximum Security همه‌ی بدافزار‌ها را به‌طور ۱۰۰ درصد شناسایی کردند. برخی دیگر از ابزار‌های آنتی ویروس اندرویدی نیز این کار را با دقت ۹۸ درصد انجام دادند. Play Protect گوگل ۸۷٫۹ درصد از بدافزار‌های مورد آزمایش را به‌عنوان برنامه‌های مخرب شناسایی کرد؛ بنابراین در این فهرست در جایگاه آخر قرار گرفت.

متخصصان AV-Comparatives، پلتفرم Play Protect گوگل به‌همراه ۱۰ ابزار آنتی ویروس اندرویدی شخص‌ثالث مورد بررسی قرار دادند. این تیم هزاران نمونه بدافزار منحصر‌به‌فرد اندرویدی را جمع‌آوری و آن‌ها را با هریک از آنتی ویروس‌ها آزمایش کردند.

امکان محافظت لحظه‌ای از دستگاه

۷. AVG Antivirus Free

مجهز به VPN داخلی

محافظت از دستگاه اندرویدی درمقابل تهدید‌هایی مثل لینک‌های مخرب، وب‌سایت‌های آلوده و غیره.

شایان‌ذکر است که استفاده از واژه‌ی ویروس در گوشی‌های اندرویدی تقریباً منسوخ شده است و منظور از این کلمه در بیشتر منابع امروزی، همان بدافزار‌ها هستند.

آیا نصب آنتی ویروس برای گوشی اندروید لازم است؟