چگونه اطلاعات خود را از روی سایت های مختلف حذف کنیم؟

خطر هک کردن اطلاعات گوشی با انجام این کار


به عنوان مثال، گوگل اخیرا اعلام کرد که در نظر دارد پیوند‌هایی را که شامل جزئیاتی مانند شماره تلفن یا آدرس خانه هستند حذف کند؛ اما شما باید برای پرسیدن وقت بگذارید. همان مشکلاتی که قبلا در مورد آن صحبت کردیم در این جا نیز وجود دارند. احتمالا باید اطلاعات دقیقی در مورد خود به موتور جست و جو ارائه دهید. می‌توانید هر بار فقط به یک موتور جست و جو بپردازید. به‌علاوه، اگر داده‌های فاش شده شما به URL دیگری ختم شود، باید همه کار‌ها را دوباره انجام دهید.

بیشتر بخوانید؛

برای مثال، برخی از سایت‌ها هر دو از شما می‌خواهند قبل از انصراف، شماره تلفن خود را برای اثبات هویت خود به آن‌ها بدهید. برخی دیگر ممکن است از شما بخواهند که از طریق تلفن با آن‌ها تماس بگیرید و آدرس خود را به آن‌ها بدهید یا حتی یک کپی از گواهینامه رانندگی خود را پست کنید؛ یا برخی از شما می‌خواهند که یک حساب کاربری ایجاد کنید تا اطلاعات خود را حذف کنید. همه این‌ها ممکن است به خودی خود وحشتناک به نظر نرسند، اما تکرار این روند برای ده‌ها سایت می‌تواند طاقت فرسا باشد.

این سایت‌ها نسبتا گران هستند. DeleteMe برای یک نفر سالانه ۱۲۹ دلار هزینه دارد. بنابراین ملاحظه خواهید کرد چگونه این کار می‌تواند پرهزینه باشد و دوباره به محض توقف، آن سایت‌ها می‌توانند دوباره دسترسی به اطلاعات شما را آغاز کنند.

حذف اطلاعات شخصی - کار کردن با کامپیوتر - لپتاپ - لپ تاپ

روش DIY: سایت‌ها را یکی یکی بررسی کنید

گبهارت گفت: گزینه دیگر شما ثبت نام در سرویسی مانند DeleteMe است که این کار را برای شما انجام می‌دهد. شما نامی را برای حذف ارسال می‌کنید و آن‌ها گزارش‌هایی را در طول مسیر برای شما ارسال می‌کنند.

توجه کنید؛ هشداری مهم برای کاربران اندروید

خوشبختانه دو سرویس وجود دارند که دستورالعمل‌های دقیق و به‌روز را برای انبوهی از کارگزاران داده فراهم می‌کنند: آن صفحات را برای دستورالعمل‌های گام به گام برای رایج‌ترین سایت‌های افراد یاب مرور کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، ممکن است متوجه این موضوع نباشید‎ اما بسیاری از اطلاعات شخصی شما ممکن است به صورت آنلاین در دسترس هر کسی باشند که شما را جست و جو می‌کند.

برای حذف اطلاعات خود از این افراد یاب چند گزینه دارید. اولین گزینه رایگان، اما بسیار زمانبر است؛ این که یک به یک به صورت دستی سایت‌ها را پاکسازی کنید.

گبهارت گفت: می‌توانید فرآیند‌های پرپیچ و خم انصراف آن‌ها را طی کنید، آن را برای ماه‌ها پروژه آخر هفته خود قرار دهید و زمانی که کارتان تمام شد، ممکن است برخی از اولین سایت‌هایی که از آن ها انصراف داده‌اید، دوباره حذف شده باشند.

حذف اطلاعات شخصی

روش خودکار: یک اشتراک ایجاد کنید تا این کار را برای شما انجام دهد

بازدید از برخی سایت‌ها که معمولا به عنوان کارگزاران داده یا سایت‌های افراد یاب شناخته می‌شوند و نیز در دسترس عموم قرار گرفتن تمام اطلاعات لیست شده خود، می‌تواند تکان دهنده باشد. اما آن‌ها چگونه آن را دریافت می‌کنند؟


جنی گبهارت، معاون مدیر تحقیقات بنیاد Electronic Frontier توضیح داد: اغلب این موضوع از حذف سوابق عمومی ناشی می‌شود. به عنوان مثال اگر شما صاحب خانه هستید، آن معامله املاک و مستغلات ثبت عمومی است. آن‌ها از انواع و اقسام منابع استفاده می‌کنند.

آن‌ها همچنین می‌توانند اطلاعات سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، کارت‌های ضمانت‌نامه‌ای که ارسال کرده‌اید، قرعه‌کشی‌هایی که وارد کرده‌اید و سایر مکان‌هایی که اطلاعات خود را ارسال کرده‌اید، بگیرند. بنابراین در حالی که دیدن داده‌های خود در صفحه نمایش ناراحت‌کننده است، قبل از انجام فرآیند انصراف زیر، انتظارات خود را کاهش دهید. شما نمی‌توانید اطلاعات خود را به طور کامل از اینترنت پاک کنید؛ اما می‌توانید اطلاعات خود را از برخی از این سایت‌ها حذف کنید. سایت‌های بیشتری دائما ظاهر می‌شوند و داده‌های شما را مجددا حذف می‌کنند. این کمی شبیه به بازی کردن است و حتی ممکن است ارزش وقت شما را نداشته باشد.

این اطلاعات شامل نام، سن، آدرس، شماره تلفن، آدرس ایمیل، وضعیت رابطه و حتی سوابق دادگاه می شوند. سایت‌های بی‌شماری وجود دارند که اغلب با هزینه‌ای ناچیز، این اطلاعات را ارائه می‌کنند و اگرچه امکان حذف اطلاعات شما از آن‌ها وجود دارد، انجام این کار می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد.

گبهارت گفت: شاید ارزشش را داشته باشد، اگر شما فعالیت عمومی بسیاری دارید که بیشتر در معرض خطر هستید. به یاد داشته باشید حذف اطلاعات خود از وب به طور کامل اگر غیرممکن نباشد، دشوار است، تنها راه‌هایی وجود دارد که تنها دسترسی به اطلاعات شما را کمی سخت‌تر می‌کند.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-64/675337-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

می‌توانید از موتور‌های جست و جو برای حذف نتایجی که شامل اطلاعات شخصی شما می‌شوند، درخواست کنید؛ اما این کار منبع را حذف نمی‌کند.

این فرآیند برای هر سایت متفاوت است و فهرست کردن مراحل برای هر یک مفید نخواهد بود؛ زیرا نحوه انجام به سرعت ممکن است قدیمی شود.

از قضا، حتی زمانی که می‌خواهید اطلاعات خود را از وب خارج کنید، برخی از سایت‌ها ممکن است از شما بخواهند اطلاعات شخصی بیشتری را برای پاک کردن صفحه خود ارسال کنید.