چگونه اینترنت را فقط از واتساپ غیرفعال کنیم؟

5.برای غیرفعال کردن این ویژگی، « Allow background data usage» را خاموش کنید.

1.به تنظیمات بروید.

جدای از آن، کاربران همچنین می‌توانند اتصال اینترنت را فقط از طریق برنامه پیام‌رسانی مستقیم متعلق به متا با پیروی از راهنمای گام به گام ذکر شده در اینجا غیرفعال کنند. هم کاربران اندروید و هم آیفون می توانند این ویژگی را غیرفعال کنند تا از هدر رفتن داده های پس زمینه صرفه جویی کنند.

در این زمینه بیشتر بخوانید؛

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نبض فناوری، کاربران گوشی های هوشمند که به بسته های اینترنت تلفن همراه متکی هستند، حتی زمانی که به طور فعال از تلفن استفاده نمی کنند، داده مصرف می کنند. به دلیل این مشکل رایج، کاربران اغلب تمایل دارند اعلان‌هایی را از اپراتور ببینند که بسته داده باقیمانده را به آنها یادآوری می‌کند. طبق گزارش Mediarun Search UK، این به دلیل به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ پیام و اطلاعات و برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، اتفاق می‌افتد.

واتس اپ

1.به تنظیمات بروید.

کاربران همچنین می‌توانند با استفاده از مراحل مشابه، دیگر برنامه‌ها را از تخلیه داده‌ها در پس‌زمینه محدود کنند. این کار باید برای برنامه‌هایی انجام شود که معمولاً اعلان‌های زیادی ارسال می‌کنند و داده‌ها را زیادی مصرف می‌کنند. علاوه بر این، این گزارش نشان می دهد که غیرفعال کردن این ویژگی در مصرف باتری نیز صرفه جویی می کند.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%DB%8C-64/670810-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A7%D8%B2-%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE-%D8%BA%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85

چگونه در واتساپ از حساب کاربری خود مراقبت کنیم؟


  3.نوار لغزنده را بکشید و گزینه ای به نام Cellular Data را انتخاب کنید.

3.برای باز کردن لیست برنامه هایی که از داده در پس زمینه استفاده می کنند، گزینه “Data Usage”را انتخاب کنید.

2.روی Connection/ Connection & Sharing (برای Xiaomi)/ Mobile Network (برای OnePlus) کلیک کنید.

دو آسیب مهم که کاربران واتساپ را تهدید می کند

این گزارش همچنین اشاره می‌کند که کاربران می‌توانند برای بررسی فعالیت‌های خاصی که می‌توانند بسته داده را تخلیه کنند، هشداری تنظیم کنند. اینها عبارتند از: محدود کردن جستجوهای مرورگر، پخش و به روز رسانی رسانه.


  4.گزینه ای که WhatsApp نام دارد را غیرفعال کنید.

  2.روی موبایل کلیک کنید.

با این حال، برخی از این استفاده غیر ضروری از داده را می توان با مسدود کردن واتس آپ از تخلیه داده ها (در حالی که در حالت بی صدا در پس زمینه کار می کند) متوقف کرد. کاربران می‌توانند برخی از راه‌حل‌ها را برای کاهش استفاده از داده‌های واتس‌آپ در زندگی روزمره‌شان به کار ببرند( نه تنها از تماس‌های واتس‌اپ استفاده نکنند و با تمرکز روی مکالمات در برنامه از باز کردن چندین بار آن برای خواندن یک مکالمه جلوگیری کنند.)

4.از این لیست روی گزینه ای که می گوید “WhatsApp” کلیک کنید.