چگونه بعد از طلاق یک ازدواج موفق داشته باشیم؟

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛اغلب هر دختر و پسری در زمان آشنایی و ازدواج، در ذهن خود شریک اول و آخر زندگی‌شان را انتخاب و با این تصور زندگی مشترک را آغاز می کنند که با لباس سفید وارد شده و با کفن سفید از آن خارج شوند اما گاه در زندگی مسائلی پیش می آید که ادامه زندگی با فرد مقابل را غیر ممکن می سازد و در این صورت زوجین یا اقدام به جدایی نموده و قدم در راه ازدواج مجدد می گذارند.

آداب خواستگاری رفتن + بهترین زمان برای خواستگاری رفتن و ازدواج

بسیاری از افراد بعد از شکست در انتخاب اولشان بیشتر به دنبال بیان عیب و ایرادهای نامزد یا همسر سابق‌شان هستند و به نقش و سهم خود و کم و کاستی‌هایی که در انتخاب همسر و زندگی مشترک داشته‌اند توجه چندانی نمی‌کنند یعنی بیشتر نقش قربانی و کسی که مظلوم واقع شده را ایفا می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود، دوباره در انتخاب همسر دچار اشتباه شوند.

وی با اشاره به امکان وجود فرزند در شروع رابطه جدید بیان کرد: یکی از مسائلی که در ازدواج دوم وجود دارد حضور فرزند است و اینکه از رابطه قبلی یک یا دو فرزند ممکن وجود داشته باشد که در این میان اگر به آن‌ها توجه لازم نشود آسیب‌های جدی برای فرزند در پی خواهد داشت.

_فقط با این نیت ازدواج قبلی‌تان را مرور کنید که از آن درس بگیرید.

_خودتان را همینطور که هستید، بپذیرید.

_صبر کنید.

-کسی را برای ازدواج انتخاب کنید که شرایط شما را بپذیرد و ارزش‌ها، اهداف و خصوصیاتش به شما نزدیک باشد.

زندگی زناشویی

_مقایسه گزینه‌های ازدواج مجدد با همسر قبلی اشتباه است.

داشتن ازدواج موفق بعد از طلاق، کاملاً امکان پذیر است به شرطی که خود را آماده تغییرات جدید کنید به گونه ای که؛


این روانشناس بالینی ازدواج مجدد را برای افرادی که جداشده‌اند، مهم‌تر دانست و افزود: در ازدواج دوم نباید ترسید بلکه باید احتیاط بیشتر کرد چرا که این افراد با کوله‌باری از تجربه، سختی و… وارد رابطه تازه می‌شوند و قبل از ازدواج لازم است که فرد در بهبود ارتقای شخصیت خود تلاش کرده و بداند چه عواملی دلیل جدایی آن از همسر قبلی شده است.

وقتی زن از شوهر بزرگتر باشد چه مشکلاتی پیش می آید؟


 

وی افزود: این افراد در ازدواج مجدد نیز با مسائل تازه‌ای روبرو هستند مانند:( نکند اشتباه اولم را دوباره تکرار کنم، شاید این آدم مثل همان قبلی باشد، اگر ایده‌آل‌های من را نداشت دوباره به وضعیت سابقم برمی‌گردم و…) اشاره کرد که با شکل گیری این افکار در فرد و با گذشت زمان ترس‌ها بیشتر می‌شود.

یکی از مشکلات رایج بعد از طلاق یا بهم خوردن نامزدی، مشکل در تصمیم‌گیری برای ازدواج دوم و نداشتن اعتماد به نفس برای انتخاب درست همسر و ترس از شکست دوباره در ازدواج دوم است.

مستوره صداقت روانشناس بالینی درباره ازدواج مجدد افرادی که طلاق گرفته‌اند، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم زوجین عدم مسالمت آنان است که در نهایت منجر به جدایی شده و خاطره تلخ همراه با ترس از ازدواج دوباره در ذهن فرد نقش می‌بندد.

_برای رفع ضعف‌ها اقدام کنید.

صداقت گفت: میزان روحیه و ارتباط فرزند با پدر یا مادر جدید خود باید سنجیده و آگاه از ازدواج مجدد والد خود باشد چرا که رضایت فرزند مهم است.

صبر زمان

این افراد هرگز نباید با هم ازدواج کنند!

_از بحران خارج شوید.

وی خاطرنشان کرد: اگر توافقاتی با همسر سابق در خصوص فرزندان و… صورت گرفت همسر فعلی باید از آن آگاه باشد چرا که از بروز اختلافات در آینده جلوگیری می‌شود و کسی که فرزند دارد با شخصی که حتی تجربه زندگی مشترک و فرزند را ندارد در صورت شروع این رابطه باید تحت نظارت مشاور و روانشناس انجام گیرد.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/664231-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%82-%DB%8C%DA%A9-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%85

_بدانید چرا ازدواج قبلی‌تان به طلاق کشید.

در این زمینه بخوانید؛

_از خودتان بپرسید که چرا می خواهید دوباره ازدواج کنید؟

صداقت تصریح کرد: اگر دلیل جدایی زوجین مربوط به مسائل شخصیتی بوده باید آن‌ها را شناسایی و درمان کند و یا اینکه مربوط به مهارت‌های ارتباطی باشد باید آن‌ها را آموزش ببیند چرا که این مسائل در ازدواج بعدی نیز در صورت عدم توجه خود را نمایان کرده و سبب بروز اختلاف می‌شود.

این روانشناس بالینی ادامه داد: برخی با فرض اینکه می‌توانند زخم‌های ناشی از ازدواج سابق خود را با ازدواج مجدد التیام دهند به سراغ آن می‌روند، اما این امر مهم است که بین دو ازدواج حداقل یک‌سال فاصله باشد و دو نفری که از هم جدا شده‌اند با مشاوره و یا مطالعه کتاب‌های مرتبط از دلیل جدا شدن خود آگاه شوند.