کارگران مشغول کارند/ پایان تعمیرات پارس جنوبی تا آخر مهر- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بررسی‌های میدانی از عسلویه نشان می‌دهد که کارگران در بخش های مختلف ساحلی و فراساحلی درحال کار هستند و همزمان با تولید روزانه گاز، کار تعمیرات و اورهال تجهیزات با تمام ظرفیت در حال انجام است.

پیش‌بینی می شود رکورد تولید 705 میلیون مترمکعبی گاز در یک روز از مخزن مشترک پارس جنوبی که در زمستان سال 1400 به ثبت رسیده، امسال شکسته شود. جواد اوجی، وزیر نفت در این خصوص به تسنیم گفت: “زمستان سال گذشته با ثبت رکورد برداشت روزانه 705 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی، بالاترین برداشت از این میدان را به ثبت رساندیم و در سال جاری نیز با به مدار بهره برداری آمدن فاز 11، تکمیل پالایشگاه‌ فاز 14، تعمیر و بازسازی خط لوله فاز 16، تعمیر و بازسازی سکوی 13A، تعمیر و اسیدکاری چاه‌های موجود و حفاری چاه‌های جدید، رکورد تولید از پارس جنوبی بار دیگر شکسته می‌شود.”

احمد زمانی، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران در این خصوص گفت: تعمیرات اساسی تجهیزات ثابت ما در پالایشگاه‌ها رو به اتمام است و در تجهیزات دوار نیز نسبت به پارسال که مشکلاتی داشتیم کاهش یافته است و امسال با کمترین دغدغه عرضه انتقال گاز را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2787244همچنین در بخش پالایشگاهی و تجهیزات خشکی،‌کار تعمیرات، اورهال و آماده‌سازی توسط کارگران و مهندسان ایرانی در حال انجام شد و تعمیرات تجهیزات ثابت، امروز از مرز 90 درصد عبور کرده و تا پایان مهرماه، تکمیل خواهد شد.

درحال حاضر بیش از 95 درصد مجموع پروژه‌های تعمیراتی و اورهالی سکوها، خطوط لوله و تجهیزات در بخش فراساحل پارس جنوبی انجام شده و تا میانه هفته آینده و پیش از رسیدن به پایان مهرماه، اورهال و تعمیرات بخش فراساحل پارس جنوبی تکمیل شده و این میدان بزرگ گازی، در بخش فراساحل آماده تولید حداکثری خواهد شد.