کاهش 3 درصدی مالیات تولیدکنندگان کلید خورد/ برقراری عدالت با حذف معافیت مالیاتی از محل افزایش سرمایه شرکتها- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

لازم به ذکر است،  سبحانیان پیرامون «معافیت مالیاتی شرکت‌های بزرگ» در سفر به استان قزوین تصریح کرد: دولت در لایحه برنامه هفتم توسعه معافیت های مالیاتی شرکت‌های بزرگ را حذف کرده، زیرا شرکتی که دهها هزار میلیارد تومان گردش مالی و هزاران میلیارد تومان سود دارد، چرا باید معاف شود.

از سوی دیگر سازمان مالیاتی معتقد است، تقلیل نرخ مالیات شرکت‌ها به 15 درصد موضوع دیگری است که هر دو صحیح و بجا بوده است؛ اولی در راستای برقراری عدالت مالیات ستانی بین همه شرکت‌ها نه منحصرا شرکت‌های خاص، دومی در راستای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در بخش تولید میباشد.

وی درخصوص «کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها به 15 درصد» در نشست مورخ 19 شهریورماه با مجمع کارآفرینان ایران گفت: کاهش 7 درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی، جزو سیاست‌های کلان اقتصادی کشور به حساب می‌آید.

سبحانیان با بیان اینکه باید مثل همه جای دنیا به سمت مالیات بر مجموع درآمد اشخاص برویم، تصریح کرد: بر این اساس و به منظور کاهش فشار مالیاتی بر شرکت‌ها، لایحه کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها به 15 درصد در دولت تدوین شده و مراحل نهایی آن در دست اجراست و به زودی به مجلس خواهد رفت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2955295

نکته آخر اینکه سازمان امور مالیاتی مجری سیاست‌ها و قوانین جاری و ساری کشور است و در عین حال بر اساس مسئولیت اجتماعی در خصوص سیاست‌های حمایتی دولت و مجلس از تولید در کشور رویکرد حمایتی دارد.

نکته دیگری که در رسانه ها با برداشتهای غلط از لایحه جدید مالیاتی  مطرح شد کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها به 15 درصد بود که به اشتباه «کاهش 15 درصدی معافیت مالیاتی شرکت‌ها» عنوان شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در هفته اول شهریورماه  انتقاداتی را در خصوص معافیت مالیاتی 150 هزار میلیارد تومانی شرکت های بزرگ، مطرح کرد که این موضوع بازخوردهای متفاوتی داشت.