کشاورزی سنتی در کشور وجود ندارد/ امسال بیش از 70 درصد الگوی کشت در کشور اجرا می شود


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد مهدی قاسمی معاون ترویج سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در نشست خبری اظهار داشت: 114 هنرستان کشاورزی در کشور وجود دارند که 44 هنرستان وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: سند الگوی کشت محصولات کشاورزی اکنون قابل بهره برداری است و خبری خوبی به حساب می آید؛ بر اساس این الگو برای کشاورزان مشخص می‌شود که در هر نقطه ای از کشور چه محصولی را کشت کنند.

معاون ترویج سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: بر اساس همین الگوی کشت محصولات کشاورزی به دنبال آن هستیم که در مناطقی که دارای اقلیم خشک هستند، کشت برنج محدود شود.

امسال بیش از 70 درصد الگوی کشت را اجرا می‌کنیم

وی تصریح کرد: امیدوار هستیم که برای سال زراعی جاری بتوانیم بیش از 70 درصد الگوی کشت محصولات کشاورزی را در کشور اجرا کنیم.

قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم  درباره مشکلات بخش ترویج و اینکه بخش کمی از یافته‌های بخش کشاورزی به زمین‌های کشاورزان انتقال می‌یابد،گفت: اقدامات ترویجی در کشور انجام می شود و بر اساس همین اقدام‌ها میزان عملکرد در واحد سطح بالا رفته است و در واقع توانسته‌ایم دانش را به مزارع کشاورزان ببریم.

کشاورزی سنتی در کشور وجود ندارد

 معاون ترویج سازمان تات در پاسخ به سوال دیگر خبرگزاری تسنیم که چند درصد از کشاورزی کشور سنتی است گفت: کشاورزی سنتی در کشور وجود ندارد.

وی افزود: کلیه باغداران کشور از نهال لیبل دار و بذر گواهی شده استفاده می کنند زیرا می‌دانند که با این کار نتایج بهتری دریافت می‌کنند بسیاری از سم پاشی‌ها در کشور توسط پهپاد انجام می‌شود.

قاسمی گفت: کشاورزی ما سنتی نیست اما می توان گفت که سطح تکنولوژی که در مزارع استفاده می‌شود، متفاوت است.

انتهای پیام/

 

 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3035302