کشف ذخایر عظیم طلا در صربستان- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

پیش از این، الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان گفته بود که کشورش ذخایر طلای خود را در دو سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

وزیر معدن این کشور تاکید کرد: این پروژه در مرحله تحلیل قرار دارد و بررسی‌های تکمیلی برای بررسی میزان ذخایر طلا ضروری است.

وی گفت: نتایج اولیه آزمایشات فناوری نشان داده است که امکان استخراج کنسانتره طلای خالص با ضریب بهره برداری کل طلای بیش از 93 درصد از کانسار جدید وجود دارد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2840570بر اساس آخرین داده های شورای جهانی طلا، ذخایر طلای صربستان به میزان 38.1 تن، این کشور را به اقتصاد پیشروی منطقه بالکان از نظر ذخایر طلا و 54مین اقتصاد جهان تبدیل کرده است.

این کشف توسط شرکت کانادایی فلزات گرانبهای داندی Dundee Precious Metals که پروژه هایی را در این کشور حوزه بالکان در دست دارد، صورت گرفته است.

این مقام صربستان تاکید کرد که این کشف می تواند برای اقتصاد این کشور، به ویژه برای قسمت‌های شرقی، اهمیت زیادی داشته باشد.

این شرکت استخراج طلا گفت که یک معدن طلا با عیار بالا در منطقه اکتشاف کوکا راکیتا در شرق صربستان کشف کرده است و انتظار دارد «نتایج استثنایی» از حفاری اخیر خود به دست بیاورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، دوبراوکا ددوویچ نگر، وزیر معدن و انرژی صربستان روز جمعه اعلام کرد که یک ذخیره بزرگ طلا در صربستان کشف شده است.