کشور عضو ناتو از رشد صادرات خود به روسیه خبر داد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه پیشتر گفته بود که پیش‌بینی‌ها درباره فروپاشی اقتصاد روسیه به دلیل تحریم‌های گسترده غرب نادرست بوده و برعکس، استقلال این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مقامات استونی اذعان کرده‌اند که صادرات این کشور عضو ناتو به روسیه با وجود تحریم‌های غرب، رشد کرده است.

یان لپمتس، تحلیلگر اداره آمار استونی روز چهارشنبه به شبکه خبری دولتی ای‌آرآر استونی گفت: در ماه مارس، صادرات به روسیه از 57 میلیون یورو (61 میلیون دلار) به 74 میلیون یورو (79 میلیون دلار) نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

وی تصریح کرد: 44 درصد صادرات را ماشین آلات (صنعتی) و تجهیزات حمل و نقل تشکیل می دهد؛ اینها ماشین آلات چاپ و سانتریفیوژ هستند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2901859

در عین حال، روسیه بار دیگر تاکید کرده است که در برابر فشار محدودیت‌های بین‌المللی که طی سال گذشته رو به افزایش بوده، مقاوم است.

لپمتس این رشد را به افزایش نرخ تورم نسبت داد و توضیح داد که حجم کالاها تقریباً ثابت مانده اما قیمت‌ها افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه استونی از تجار کشور خود خواسته است که تجارت با روسیه تحریم شده را کنار بگذارند.

تینیس نیرک، نماینده این وزارتخانه به شبکه خبری ای‌آرآر گفت: ما از شرکت‌های استونی می‌خواهیم که از این تحریم‌های سخت پیروی کنند.

این در حالی است که استونی که یکی از کشورهای حوزه بالتیک محسوب می‌شود، یکی از سرسخت‌ترین منتقدان روسیه بوده و اتحادیه اروپا را برای اعمال تحریم‌های شدیدتر علیه مسکو تحت فشار قرار داده است.