کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران در صدر رده بندی جهانی- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی افزود: کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی با هدف شناسایی و تقدیر از فعال‌ترین کمیته‌های ملی عضو، هر سه سال یکبار و همزمان با برگزاری کنگره‌های بین‌المللی، اقدام به ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دبیرخانه این کمیسیون بین‌المللی در دهلی نو در کشور هند مستقر بوده و 78 کشور دنیا عضو این کمیسیون بین‌المللی هستند؛ کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران نیز از سال 1347 تأسیس شده و درحال فعالیت است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2962762

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرزاد احسانی، دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران اظهار داشت: براساس ارزیابی عملکرد کمیته‌های ملی عضو که در سال 2023 میلادی برای یک دوره سه ساله توسط کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انجام شده، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به عنوان بهترین و فعال‌ترین کمیته ملی از میان 78 کشور عضو کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شده است.

احسانی ادامه داد: در هفتمین دوره ارزیابی عملکرد از سال 2020 تا 2022، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برای سومین بار در هفت دوره گذشته از سوی داوران بین‌المللی به عنوان بهترین کمیته ملی برگزیده شده است.

احسانی با اشاره به پیشینه کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی بیان داشت: این کمیسیون در سال 1950 با هدف توسعه علوم و فنون آبیاری و زهکشی شکل گرفته است.

دبیر کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با بیان اینکه برای بررسی عملکرد کمیته‌های ملی، حدود 50 شاخص عملکردی، مورد ارزیابی و مقایسه قرار می‌گیرد، گفت: به منظور تجلیل از فعالیت‌ها و عملکرد کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، مقرر است طی مراسم رسمی در بیست و پنجمین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی که در آبان ماه سال جاری در کشور هند برگزار می‌شود، با اهدای لوح تقدیر و تندیس از نمایندگان کمیته ملی ایران تقدیر به‌عمل آید.