کیف کردم که تیم ملی آمریکا حذف شد!

دونالد ترامپ هوادار پر و پا قرص تیم ملی زنان آمریکا نیست چرا که چندین نفر از بازیکنان این تیم به صراحت علیه او موضع‌گیری کرده و صحبت‌هایی تند درباره رییس‌جمهور سابق آمریکا داشته‌اند. در جام جهانی ۲۰۱۹ که آمریکا موفق شد قهرمان جهان شود مگان راپینو، ستاره آمریکا، حملات لفظی تندی علیه ترامپ انجام داد. راپینو به نشانه اعتراض از خواندن سرود ملی کشورش سر باز زد و به رسانه‌ها گفت برای دیدار با رییس‌جمهور به کاخ سفید نخواهد رفت. او بعد از جام جهانی در مصاحبه‌ای شخص ترامپ را هدف گرفت و گفت:” سیاست‌های ترامپ ضد کسانی مثل من است و من او را به رسمیت نمی‌شناسم”.

ترامپ انتقام می‌گیرد: مسخره کردن راپینو

رییس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه نوشت:” این شکست شوکه‌کننده کننده است و به هیچ وجه قابل قبول نیست. باخت به سوئد نماد اتفاقی است که در دوران جو بایدن ناکارآمد دارد برای کشورمان می‌افتتد. ووک یعنی شکست. آمریکا دارد وارد جهنم می‌شود”.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ورزش سه، تیم ملی زنان آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال زنان، با شکست مقابل سوئد از صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی بازماند. این شکست در آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرده و انتقادات زیادی از تیم ملی زنان این کشور به دنبال داشت.

تیم ملی زنان آمریکا که مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی بود دیروز در یک بازی دراماتیک مقابل سوئد در ضربات پنالتی باخت تا در یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۳ حذف شده و حتی نتواند به مرحله یک‌چهارم صعود کند.

بازی مقابل سوئد آخرین بازی مگان راپینو در جامهای جهانی بود. این بازیکن ۳۸ ساله آمریکایی دو بار قهرمان جام جهانی زنان شده، یک مدال طلای المپیک، یک مدال برنز المپیک در کارنامه دارد. او به مدت ۱۷ سال پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرده و اعلام کرده که تا پیش از دوره بعدی جام جهانی بازنشسته خواهد شد.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-85/730045-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%DA%A9%DB%8C%D9%81-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%85-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%B4%D8%AF

مگان راپینو در ضربات پنالتی ضربه‌اش را از بالای دروازه سوئد بیرون زد و این بهترین فرصت برای ترامپ بود تا انتقامش را از این ستاره زنان آمریکا بیگرد. ترامپ در شبکه اجتماعی شخصی‌اش Truth نوشت:” مجازات خوبی بود مگان”!

ترامپ، جو بایدن را مقصر دانست

اما عجیب‌ترین انتقادها از زنان آمریکا را دونالد ترامپ، رییس‌جمهور سابق این کشور داشت که حتی تعدادی از فوتبالیست‌های زن ملی‌پوش این کشور را به ضدیت با کشورشان متهم کرد. ترامپ در شبکه اجتماعی Truth که توسط شخص او تاسیس شده نوشت:” برخی از بازیکنان تیم ملی زنان آمریکا مشخصا علیه کشور خودشان هستند”.