گازپروم روسیه از ابَربانک های آلمانی شکایت کرد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

شرکت آرسی‌ای که نیمی از آن متعلق به شرکت تولید گاز روسگازدوبیچا RusGazDobycha است، قراردادی را با کنسرسیومی از شرکت‌های لینده Linde و صنایع سنگین رنسانس Renaissance Heavy Industries در ژوئیه 2021 برای ساخت کارخانه فرآوری گاز در منطقه لنینگراد امضا کرد.

انتهای پیام/

بر اساس این گزارش، شکایت دیگری به مبلغ 96 میلیون دلار علیه کومرزبانک Commerzbank در تاریخ 29 ژوئن ثبت شده است.

 


منبع: https://tn.ai/2921522

آرسی‌ای پیش پرداختی را به لینده انجام داد، اما شرکت آلمانی کار را در ژوئن 2022 به دلیل تحریم های اتحادیه اروپا به حالت تعلیق درآورد.

این شرکت روسی مدعی است که بانک‌های ضامن از اجرای تعهدات خود با استناد به تحریم‌ها خودداری کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، خبرگزاری اینترفکس روز سه شنبه به نقل از چندین پرونده دادگاه گزارش داد که شرکت روسی آرسی‌ایRusChemAlliance (RCA)، یک سرمایه گذاری مشترک که نصف آن متعلق به شرکت گازپروم است، علیه چندین بانک بزرگ آلمانی به دلیل قراردادی در سال 2021 که به دلیل تحریم ها محقق نشد، شکایت کرده است.

دادگاه داوری منطقه سن پترزبورگ و لنینگراد نیز دستور توقیف دارایی های لینده در روسیه را به عنوان اقدام موقت صادر کرد.

با این حال، آرسی‌ای بر این باور است که تعهدات طرف مقابل در قرارداد مشمول تحریم های اتحادیه اروپا نمی‌شود و از این در سال جاری میلادی علیه لینده برای دریافت تقریباً یک میلیارد یورو شکایت کرد.

به گفته اینترفاکس، یک شکایت برای دریافت معادل 244.5 میلیون دلار روبل علیه دویچه بانک Deutsche Bank  در دیوان داوری منطقه سن پترزبورگ و لنینگراد در تاریخ 27 ژوئن ثبت شد.