گام طلایی دیگر هلدینگ خلیج فارس در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

علی عسکری مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در مراسم امضای تفاهم نامه صندوق سرمایه‌گذاری ریسک پذیر، با تبیین اهمیت شعار سال و دغدغه‌ها و منویات رهبر معظم انقلاب و تأکیدات ریاست محترم جمهور بر استفاده از ظرفیت‌های درون‌ زا برای توسعه همه جانبه و خلق ثروت گفت: ایجاد این صندوق، نشانه اهتمام جدی و لبیک هلدینگ خلیج فارس به این دغدغه است و  امیدواریم باعث خشنودی مقام معظم رهبری و رضایتمندی مسئولان عالی نظام و جوانان نخبه، متعهد، مؤمن و انقلابی شود. 

علی عسکری: از شرکت‌های دانش بنیان داخلی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان حمایت می کنیم

هلدینگ خلیج فارس، طلایه دار توسعه اقتصاد دانش بنیان

وی با بیان اینکه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی صرفاً یک شعار نیست، گفت: هم اکنون بیش از 180 شرکت داخلی در زمینه حل مشکلات پلنت ها، تولید و لایسنس و دانش فنی با هدف راه‌اندازی خطوط و طرح‌های جدید، افزایش بهره‌وری، تقویت و حمایت از صنایع ساخت داخل و انجام امور پژوهشی و تحقیقاتی کاربردی، در کنار شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس هستند و حامی فعالیت‌ها و اقدامات فعالانه و جهادی هستیم. 
 مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه گفت: برگزاری همایش پتروفن و نمایشگاه حمایت از ساخت داخل، از دیگر اقدامات اساسی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در راستای حمایت از پژوهش و نوآوری و ارتباط بی‌واسطه شرکت‌های تابعه با نخبگان و صاحبنظران، با هدف استفاده از ظرفیت‌های بی نظیر در کشور است. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این تفاهم‌نامه که به امضای دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و علی عسکری مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس رسید، با هدف هم‌افزایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی، افزایش تولید، ارتقای کیفیت و استفاده از ظرفیت جوانان نخبه، موفق و انقلابی در توسعه صنعت پتروشیمی منعقد شده است.

دهقانی فیروزآبادی معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور در این مراسم، با قدردانی از اقدامات و سیاست‌های راهبردی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در حمایت از اقتصاد دانش بنیان ابراز امیدواری کرد که این مجموعه و هلدینگ تأثیرگذار، طلایه‌دار و پیشقراول گسترش سرمایه‌گذاری در حوزه دانش بنیان باشد. 
وی در ادامه با بیان اینکه با اشاره به اینکه پشتوانه “صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر”، قانون جامع و مترقی جهش تولید دانش بنیان مصوب مجلس شورای اسلامی است، افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، باعث افزایش تولید ناخالص ملی  و رسیدن به درآمد 10 میلیارد دلاری پیش بینی شده و تحقق اهداف ترسیم شده از جمله پاسخ به تقاضای بازار گسترده، بزرگ و پرمشتری داخلی و خارجی می شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2839311

علی عسکری با قدردانی از نگاه ویژه دولت سیزدهم در تقویت شرکت‌های دانش بنیان و افزایش امید جوانان نخبه، مؤمن و انقلابی گفت: ایجاد این صندوق، باعث ارتقای تولید و کیفیت محصولات و امیدواری جامعه به ویژه جوانان می‌شود.