گرمای بی سابقه و رشد شدید مصرف برق/40 درصد مشترکان برق مشمول پاداش های مدیریت مصرف شدند- اخبار نفت و انرژی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی یاداور شد: در حال حاضر بیش از 37 میلیون مشترک از خدمات برق استفاده می کنند که اگر هرکدام از این مشترکان تنها 2 لامپ 10 وات LED را خاموش کنند، در عمل یک درصد صرفه جویی در مصرف پیک برق را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2745316

پیرپیران در عین حال از مردم خواست تا با حفظ این روند و تداوم همراهی با صنعت برق، پرسنل  این صنعت را در مدیریت شبکه سراسری یاری دهند.

​پزشکان اثر مخاطره‌ای این میزان دما را گرمازدگی و وزارت نیرو افزایش مصرف حامل‌های انرژی، عنوان و توصیه کرده در ساعات مختلف تمهیدات لازم برای مصرف بهینه آب و برق به سبب افزایش دمای هوا اتخاذ نمایند و از تردد‌های غیر ضرور در حوالی ظهر تا اوایل غروب برای جلوگیری از گرمازدگی اجتناب شود.

پیرپیران همچنین با اشاره به این که امسال نگاه وزارت نیرو برطرح های مشوق محور بود و جلب همراهی مردم استوار بود، گفت: از میان 28 میلیون و500 هزار قبض صادر شده، حدود 40 درصد از مشترکان ( 11 میلیون و 500 هزار مشترک ) مشمول پاداش صرفه جویی شده اند .

امروز علاوه‌ بر استان های خوزستان و ایلام انتظار می‌رود دما در برخی نقاط استان‌های بوشهر  و جنوب فارس نیز احتمالاً به حدود  50 درجه سانتی گراد برسد که در کنار این گرما ساکنان کرانه نشین خلیج فارس نیز در برخی ساعات هوای شرجی را تجربه خواهند کرد و این باعث می شود دمای احساسی بالاتر از 50 درجه حس شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا پیرپیران، معاون هماهنگی توزیع توانیر  با بیان این که امروز به دلیل گرمای هوا، نیاز مصرف برق به 68 هزار و 500 مگاوات رسید که نسبت به روزهای گذشته افزایش نشان می دهد، اظهار داشت: در شرایط کنونی همراهی مردم می تواند در گذر از این روزهای گرم و تامین برق پایدار بسیار موثر باشد.

شایان ذکر است در این شرایط لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و به‌ویژه برق بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود، لذا از هموطنان درخواست می‌شود برای کمک به تامین برق پایدار در نواحی جنوبی به خصوص شهرهای جنوبی، اقدامات مقتضی به منظور صرفه‌جویی انرژی برق را انجام دهند.

همچنین، بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی کشور در برخی استان‌های جنوبی و جنوب غربی کشور دمای هوا، امروز سه شنبه 28 تیر 1401 به 50 و بالای 50 درجه سانتی گراد خواهد رسید، بطوریکه در 24 ساعت گذشته نیز  دما در  اهواز، صفی آباد دزفول، دهلران، بستان، آبادان و امیدیه 51 درجه سانتی گراد در شوشتر و رامهرمز 50 درجه و در شوش 52 درجه سانتی گراد به ثبت رسید.