گزارش روزانه بورس 2 خرداد/ پیشتازی شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

در بازار امروز 259 نماد در محدوده مثبت و 144 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 185 نماد در محدوده مثبت و 131 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

گفتنی است سه نماد «اخابر»، «فملی» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «دی» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند. همچنین سه نماد «وبملت»، «ثشاهد» و «خگستر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «دی»، «فرود» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 2 خرداد ماه 1402، مبلغ 12 هزار میلیارد و 900 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 265 میلیارد تومان پول وارد بورس کردند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2900298

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 23 واحدی به 2 میلیون و 330 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز رشدی 14 هزار واحدی را تجربه کرد و به ارتفاع 791 هزار واحد رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را اگر چه با رشد و صعود آغاز کرد، اما رفته رفته هر چه به ساعت های انتهایی بازار نزدیک شدیم، از میزان تقاضا در بازار کاسته شد و شاهد افزایش عرضه ها بودیم.