گزارش روزانه بورس 5 دی/ ریزش 15 هزار واحدی شاخص کل

در بازار امروز 99 نماد در محدوده مثبت و 331 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 125 نماد در محدوده مثبت و 219 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3012473

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 5 دی ماه 1402، مبلغ 5 هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 600 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 15 هزار  و 700 واحدی به 2 میلیون و 178 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی 5300 واحدی به ارتفاع 755 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «کگل» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «بپاس» و «هرمز» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ثشاهد»، «وساخت» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کرومیت»، «کرمان» و «فصبا» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را در تقریبا در محدوده ی صفر تابلو شروع کرد، اما رفته رفته با توجه به نزدیک شدن به ساعات انتهایی بازار بر فشار عرضه ها افزوده شد و در نهایت در محدوده ی منفی به کار خود پایان داد.