گشایش های اخیر اقتصادی نویدبخش حفظ ثبات در بازارهاست- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

حسن‌پور بیگلری خاطرنشان کرد: کاهش نرخ رشد نقدینگی به 27.5 درصد، مازاد 26 میلیارد دلاری تراز حساب جاری و مازاد 22 میلیارد دلاری تراز حساب کالایی در سال 1401 نسبت به سال قبل از آن و همچنین ثبات نسبی بازار ارز در ماه‌های اخیر نویدبخش کاهش نرخ تورم و حفظ ثبات و آرامش در بازار ارز و سایر بازارها از جمله خودرو و مسکن در ماه‌های پیش‌رو است.

وی ادامه داد: اقدامات دولت در حوزه تولید و به طور کلی اقتصاد، آینده روشنی را برای کشور در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم رقم می‌زند و ما امیدواریم تا در آینده‌ای نزدیک ثمرات این اقدامات را مشاهده کنیم.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آمارهای مثبت اقتصادی که دستاورد دولت سیزدهم در این یکساله اخیر بوده است، تصریح کرد: علاوه بر این، اقدامات خوب دیگری در دولت سیزدهم برای رشد اقتصادی در کشور در دستور کار قرار گرفته که نویدبخش آینده روشن و مثبت برای اقتصاد کشور است.

وی افزود: در سال گذشته رشد صادرات نفتی کشور به 43 درصد رسیده و ارز حاصل از فروش این محصول نیز به کشور برمی‌گردد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2939416

نماینده خانه ملت اظهار کرد: ممکن است ما در برخی کالاها افزایش قیمت را داشته باشیم اما این به معنای تورم در همه بخش‌ها نیست؛ در نتیجه باید نگاه جامعی به این مسئله داشته باشیم.

شهباز حسن پور بیگلری؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: از ابتدای کار دولت سیزدهم شاهد افزایش صادرات در حوزه نفتی و غیر نفتی بودیم که در حوزه نفتی پیشرفت قابل توجهی در صادرات حاصل شده است.

حسن‌پور بیگلری در پایان با تاکید بر اینکه دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که افزایش قیمت در حوزه کالاهای اساسی زیاد نباشد تا فشار بر معیشت مردم وارد نشود، گفت: برهمین اساس نیز شاهد تورم ماهانه صفر درصدی گروه کالا در تیرماه امسال با توجه به ضریب اهمیت بالای آن در محاسبه تورم بوده‌ایم. همچنین کالاهایی که با تحولات ارز ارتباط بالایی دارند هم تورم ماهانه منفی را در تیرماه به ثبت رساندند.