یخبندان در اتحادیه اروپا باعث افزایش 4 برابری مصرف گاز شد

بر اساس گزارش این شرکت، در اوایل دسامبر، برداشت خالص گاز از تأسیسات زیرزمینی ذخیره‌سازی گاز اروپا به طور متوسط 563 میلیون متر مکعب در روز بود، در حالی که در نوامبر این رقم تنها 157 میلیون متر مکعب در روز بود.

در همین حال، شرکت گازپروم روسیه به ارسال گاز برای ترانزیت به اروپای غربی و مرکزی از طریق اوکراین از طریق تنها ایستگاه پمپاژ گاز باقیمانده به نام سودژا Sudzha ادامه می دهد. حدود 42.4 میلیون متر مکعب در روز تا اوایل ماه دسامبر ارسال شده بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه ودوموستی روز پنجشنبه گزارش داد که منابع اضطراری گاز طبیعی در تأسیسات ذخیره سازی زیرزمینی اروپا در حال کاهش است چرا که یخبندان و هوای سرد مردم اتحادیه اروپا را مجبور به استفاده بیشتر از سوخت و افزایش مصرف انرژی کرده است.

ذخایر گاز در اتحادیه اروپا طی چند روز اخیر در ماه دسامبر به میزان 6.3 درصد کاهش یافت و به 93.3 درصد از کل ظرفیت رسید.

ناظران این صنعت همچنین می گویند که بازار اتحادیه اروپا به شدت تحت تأثیر مصرف گاز در آسیا خواهد بود، زیرا انتظار می‌رود کشورهای جنوب آسیا به محرک های اصلی تقاضا برای بازار ال‌ان‌جی تبدیل شوند.

اگرچه ذخایر گاز در اتحادیه اروپا در حال حاضر کافی است، اما تحلیلگران هشدار می دهند که ممکن است در زمستان این وضعیت تغییر کند.

این داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که تولید انرژی‌های تجدیدپذیر مانند توربین‌های بادی در ماه دسامبر کاهش یافته و حدود 15 درصد از نیازهای انرژی این بلوک را پوشش می‌دهد.

محاسبات این موسسه که بر اساس داده‌های شرکت زیرساخت گاز اروپا (GIE) صورت گرفته است، نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا در ماه دسامبر چهار برابر بیشتر از میانگین نوامبر سوخت از ذخایر خود پمپاژ کرده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3003103

این کاهش ذخایر پس از آن صورت می گیرد که بلوک اتحادیه اروپا گزارش داد که حجم گاز طبیعی در اکتبر به بالاترین رقم خود یعنی تقریباً 98 درصد ظرفیت ذخیره‌سازی رسیده است.