۹۳ تن در حوادث جوی جان باختند

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره تعداد مفقودشدگان سیل نیز گفت: در حال حاضر ۶ نفر در پی این سیل در پنج استان کشور مفقود هستند که جست و جو برای یافتن آن‌ها ادامه دارد. یک نفر در شهرستان پردیس استان تهران، یک نفر در استان خوزستان، یک نفر در استان چهارمحال و بختیاری، یک نفر در استان لرستان و دو نفر در استان مازندران همچنان مفقودند.

وی با بیان اینکه با دستور ریاست جمعیت هلال احمر عملیات کلی هلال احمر در مناطق سیل زده به پایان رسیده است، گفت: البته جست و جو برای یافتن این ۶ نفر ادامه دارد و علاوه بر آن با توجه به اینکه وظیفه جمعیت هلال احمر کاهش آلام بشری است امدادگران و تیم‌های مختلف هلال احمر در کنار دیگر دستگاه‌ها در مناطق متاثر از سیل حضور دارند.

وی با بیان اینکه در مجموع به ۸۴ هزار و ۵۱۷ نفر امدادرسانی شده است، گفت: ۱۲ هزار و ۵۲۱ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند و سه هزار و ۵۶۹ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند. تا ظهر امروز شمار جانباختگان ناشی از حوادث مرتبط با مداخلات جوی اعم از سیل، صاعقه و … مجموعا ۹۳ نفر گزارش شده که اجساد این افراد به پزشکی قانونی تحویل داده شده است.

منبع:
باشگاه خبرنگاران جوان


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%AB-86/659518-%D8%AA%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%AB-%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86%D8%AFبه گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مرتضی مرادی‌پور گفت: از ابتدای مرداد تاکنون شاهد وقوع حوادث ناشی از مداخلات جوی در ۲۵ استان کشور بودیم که در همین راستا نیز امدادگران عملیات‌های مختلفی را در مناطق متاثر از سیل در این استان‌ها انجام دادند.