2.7 میلیون مودی جدید شناسایی شد/ 60 همت درآمد با افزایش یک درصدی مالیات ارزش افزوده

سبحانیان در مورد افزایش درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه 1403 نیز گفت: نرخ درآمدهای مالیاتی به‌ویژه در زمینه تولید، نه تنها افزایش نمی‌یابد بلکه در دو سال اخیر 7 واحد درصد نیز کاهش یافته است بنابراین این رشد از محل شناسایی مودیان جدید صورت می‌گیرد.

وی افزود: اساسا مالیات بر ارزش افزوده از اقشار پرمصرف اخذ می‌شود و کالاهای اساسی و مرتبط با سفره مردم از قبیل آرد، لبینات،‌گوشت، محصولات کشاورزی خام و خدمات درمانی و روغن خوراکی از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم سید محمد هادی سبحانیان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود از محل افزایش یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزود در سال آینده 60 تا 70 هزار میلیارد تومان درآمد جدید به دست آید،‌ گفت: این درآمد ناشی از افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده صرف صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و اقشار آسیب‌پذیر جامعه خواهد شد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به شناسایی 2.7 میلیون‌مودی جدید اعلام کرد،: تحقق درآمدهای مالیاتی با تمرکز بر شناسایی مودیان جدید و جلوگیری از فراریان مالیاتی خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3021947

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همچنین از رشد 42 برابری لحاظ حجم ورودی اشخاص حقوقی در سامانه مودیان و ارسال صورت‌حسابهای الکترونیکی خبرداد و یادآور شد: با اجرای کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان نه تنها نظام مالیاتی بلکه اقتصاد کشور سامان خواهد یافت.