iOS 18 ؛ بزرگترین به روزرسانی تاریخ اپل


به گزارش خبرگزارش تسنیم، گزارش‌های جدید نشان می‌دهد که نسخه بعدی سیستم‌عامل آیفون، iOS 18، با توجه به تغییراتی که این شرکت روی آن کار می‌کند و ویژگی‌های هوش مصنوعی جدید مورد انتظار، بزرگ‌ترین به‌روزرسانی در تاریخ اپل خواهد بود.

بر اساس گزارش « بلومبرگ»، iOS 18 قرار است در ماه ژوئن 2024 در کنفرانس WWDC معرفی شود.در این گزارش آمده است: «احتمال دارد این به‌روزرسانی تعداد زیادی قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید را در خود جای داده باشد.»

«ویژگی‌های جدید iOS 18»

یکی از اصلی‌ترین تغییراتی که در این سیستم‌عامل شاهد آن خواهیم بود، ادغام هوش مصنوعی جدید در سراسر iOS 18 است.

نسخه اصلاح‌شده سیری

در این نسخه، سیری هوشمندتر شده است و از فناوری مدل زبانی بزرگ بهره می‌برد.

به گفته «مارک گورمن»، خبرنگار خبرگزاری بلومبرگ، قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد همراه با مدل زبانی بزرگ (LLM) خود را به iOS خواهد آورد و این مشخصه، سیری و سایر برنامه‌های آیفون را متحول خواهد کرد.

اپل در حال برنامه‌ریزی برای ادغام مدل‌های زبان بزرگ در سیری است که به کاربران امکان می دهد کارهای پیچیده را با یکپارچگی عمیق تر در برنامه Shortcuts به صورت خودکار اجرا کنند.

پشتیبانی از سرویس‌های ارتباطی غنی (RCS)

در نوامبر 2023، اپل اعلام کرد که قصد دارد از RCS در برنامه Messages آیفون که بعداً در سال 2024 عرضه می‌شود، پشتیبانی کند. این بازه زمانی احتمالاً به عرضه آپدیت iOS 18 اشاره دارد. ویژگی‌ پشتیبانی از RCS امکان دسترسی به ویژگی‌های بین پلتفرمی در گوشی‌های مجهز به اندروید و iOS را فراهم می‌کند.

این ویژگی شامل اشتراک‌گذاری رسانه با رزولوشن بالاتر، چت‌های گروهی بهبودیافته، رسیدهای خواندن، نشانگرهای تایپ، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی و پیام‌رسانی از طریق وای‌فای هستند.

از دیگر ویژگی‌های احتمالی iOS 18 می‌توان به ادغام هوش مصنوعی در پیام‌رسان‌ها اشاره کرد که با آن می‌توانید جملات را تکمیل یا ویرایش کنید یا می‌توانید با این هوش مصنوعی مکالمه داشته باشید. همچنین هوش مصنوعی در Apple Music نیز حضور خواهد داشت تا پلی‌لیست‌های خودکار برای شما بسازد. در به‌روزرسانی iOS 18 هوش مصنوعی مولد در اپلیکیشن‌های مجموعه iWork مانند Keynote و Pages نیز قابل‌استفاده خواهد بود. برای برنامه‌نویسان نیز این هوش مصنوعی در Xcode می‌تواند مزیت‌های قابل‌توجهی باشد.

درحال‌حاضر جزئیات بیشتری درباره ویژگی‌های جدید iOS 18 در دست نیست. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد که اپل همراه با این ویژگی‌های متنوع هوش مصنوعی، احتمالاً قابلیت‌های دیگری را برای این به‌روزرسانی درنظر گرفته است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3032202